The Work of Jan Santini in Zelená Hora and the Žďár Region

Kód: 8707386

Úplný název:

The Work of Jan Santini in Zelená Hora and the Žďár Region (Sedlák Jan, Kroupa Jiří):

Autor a popis:

Sedlák Jan, Foibos, 112 stran, jazyk - angličtina, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
305 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.2.2018 dopoledne. 
 

Návštěvníka Žďáru nad Sázavou zaujme již z dálkových pohledů krystalická hmota architektury někdejšího poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Když pak následně projde prstencem ambitů a vstoupí na nádvoří chrámu, neubrání se pocitu nadpozemské skutečnosti, dojmu jakéhosi tajuplného prostoru mezi zemí a nebem. Toto dílo architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela předčilo podle mnohých znalců dějin architektury vše, co do té doby u staveb tohoto typu vzniklo v Čechách a v celé střední Evropě. Autoři publikace Zelená hora s podtitulem Žďársko Jana Santiniho, profesoři dějin umění a architektury Jiří Kroupa a Jan Sedlák, ve své publikaci nevěnují pozornost jen Svatojánskému poutnímu kostelu na Zelené hoře, ale také Santiniho stavbám v bývalém cisterciáckém klášteře ve Žďáru nad Sázavou, konírně a jízdárně, Opatské aule v prelatuře kláštera, Dolnímu hřbitovu, hospodářskému dvoru „Lyra“ u Bránského rybníka a dalším. Představují také sakristii hřbitovního kostela Nejsvětější Trojice ve městě a Santiniho stavby na Žďársku - chrám sv. Václava Zvoli, panský hostinec s dvorem v Ostrově nad Oslavou, kostel sv. Petra a Pavla v Horní Bobrové nebo farní kostel v Obytčově. Texty jsou doplněny krásnými fotografiemi současného stavu historického centra a na konci je opět zařazena mapka s jednotlivě vyznačenými stavbami.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit The Work of Jan Santini in Zelená Hora and the Žďár Region do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s The Work of Jan Santini in Zelená Hora and the Žďár Region.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení The Work of Jan Santini in Zelená Hora and the Žďár Region (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na The Work of Jan Santini in Zelená Hora and the Žďár Region bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S The Work of Jan Santini in Zelená Hora and the Žďár Region doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / The Work of Jan Santini in Zelená Hora and the Žďár Region