Theory and Practice of the Welfare State in Europe in 20th Century

Kód: 7286216

Úplný název:

Theory and Practice of the Welfare State in Europe in 20th Century (Voráček Emil):

Autor a popis:

Voráček Emil, Historický ústav AV ČR, v.v.i., 640 stran, jazyk - angličtina, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
394 Kč (540 Kč)
  / ks  
koupit
 

More than thirty social and humanitarian scientist were involved in the research project „Theory and Practice of the Welfare State in Europe in 20th Century, which was part of the research programme of the Institute of History, Academy of Sciences of the Czech Republic. The team included specialists in economic and social history, political scientists, sociologists, lawyers, and economists from a number of European countries, namely Great Britain, France, Germany, Russia, Austria, Slovakia and Czech Republic. The result of their cooperation is a highly interdisciplinary work. The project managers endeavored to cope with the task both thematically and chronologically so as to produce a rather comprehensive study providing the reader with a comprehensible view of the the emergence of the welfare state concept in the 19th century, its evolution in the 20th century, its peripeties and difficulties, as well as the discussion on the crisis of this concept. Více než třicet vědeckých pracovníků z oboru sociálních a humanitních věd se podílelo na výzkumném projektu „Teorie a praxe sociálního státu ve 20. století“, který byl součástí výzkumného programu Historického ústavu Akademie věd České republiky. Tým zahrnoval specialisty v oboru hospodářských a sociálních dějin, sociology, právníky a ekonomy z řady evropských zemí, konkrétně Velké Británie, Francie, Německa, Ruska, Rakouska, Slovenska a České republiky. Výsledkem této spolupráce vznikla vysoce interdisciplinární práce. Vedoucí týmu se pokusili vyrovnat se zadáním, jak tematicky tak i chronologicky, tak aby výsledkem byla obsažná studie, která čtenáři poskytne koncentrovaný pohled na vznik koncepce sociálního státu v 19. století, jeho vývoj ve 20. století, peripetie a obtíže, jakož i diskusi na téma krize konceptu sociálního státu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Theory and Practice of the Welfare State in Europe in 20th Century do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Theory and Practice of the Welfare State in Europe in 20th Century.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Theory and Practice of the Welfare State in Europe in 20th Century (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Theory and Practice of the Welfare State in Europe in 20th Century bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Theory and Practice of the Welfare State in Europe in 20th Century doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Theory and Practice of the Welfare State in Europe in 20th Century