Tichá plavba - Moje bojové operace s útočnou ponorkou v Tichomoří

Kód: 8778857

Úplný název:

Tichá plavba - Moje bojové operace s útočnou ponorkou v Tichomoří (Calvert James F.):

Autor a popis:

Calvert James F., Omnibooks, 308 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
200 Kč (280 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.1.2018 dopoledne. 
 

James Calvert zahájil svou kariéru v americkém ponorkovém loďstvu ihned po dokončení námořní akademie v Annapolisu. V roce 1943 byl přidělen na útočnou ponorku USS Jack jako námořní poručík a postupně se vypracoval na špičkového operátora zaměřování torpéd. S ponorkou Jack absolvoval v Tichomoří osm bojových plaveb. Její posádka potopila patnáct japonských lodí a na konci války byla devátá nejúspěšnější podle potopené tonáže. Autor věrně, podrobně a napínavě popisuje ponorkové operace v Tichém oceánu proti Japoncům – pronásledování a potápění tankerů, lodí se střelivem a transportních lodí s vojáky. Velitel jednoho konvoje, kterému Jack zkřížil cestu, poslal rádiem zprávu do Tokia, že na něj zaútočila „smečka“ ponorek. Ačkoliv je hlavním tématem knihy vlastní boj s Japonci a jeho taktika, čtenář se z knihy dozví také mnoho zajímavých technických informací o způsobu ovládání tehdejších ponorek. K nim patří také pasáže o řešení problémů s nespolehlivými torpédy, které byly na začátku války hlavní slabinou amerického ponorkového loďstva. Na konci války byl přeložen na ponorku USS Haddo, se kterou absolvoval svou poslední bojovou operaci.
Calvert vzpomíná také na zážitky na pevnině mezi bojovými plavbami, včetně nedokončeného flirtu s mladou Australankou. Jeho vzpomínky vrcholí nepovolenou cestou do Tokia hned po kapitulaci Japonska, která málem ukončila jeho kariéru v námořnictvu, protože porušil okupační pravidla.
James Calvert byl jedním z nejvíce vyznamenaných důstojníků amerického námořnictva ve druhé světové válce. Po válce velel americké ponorce s jaderným pohonem, s níž se vynořil na Severním pólu, působil jako náčelník námořní akademie v Annapolisu, a nakonec jako velitel 1. floty v Tichomoří. Do zálohy odcházel jak viceadmirál.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tichá plavba - Moje bojové operace s útočnou ponorkou v Tichomoří do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tichá plavba - Moje bojové operace s útočnou ponorkou v Tichomoří.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tichá plavba - Moje bojové operace s útočnou ponorkou v Tichomoří (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tichá plavba - Moje bojové operace s útočnou ponorkou v Tichomoří bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tichá plavba - Moje bojové operace s útočnou ponorkou v Tichomoří doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Tichá plavba - Moje bojové operace s útočnou ponorkou v Tichomoří