Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lidí

Kód: 2463162

Úplný název:

Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lidí (Dadejík Ondřej, Lomová Olga, Zuska Vlastimil):

Autor a popis:

Dadejík Ondřej, Karolinum, 194 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
204 Kč (260 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Monografie trojice autorů FF UK v Praze představuje estetickou teorii, kterou roku 1908 jako originální experiment, propojující čínské tradiční teorie s evropskou estetikou, formuloval Wang Kuo-wej, velikán čínské humanitní vědy 20. století.

V centru zájmu zde stojí ústřední pojem ťing-ťie a jeho mnohafazetové zkoumání v interdisciplinární fúzi zmíněných disciplín. Čínský pojem, jednoduše a bez deformací nepřevoditelný na singulární koncept západní estetiky, je „obklíčen“ sadou kontaktních pojmů a kategorií moderní evropské estetiky a literární vědy s cílem uchopit jeho komplexní obsah a smysl. Wang Kuo-wejova estetická teorie, nahlížená zde v zastřešující perspektivě dvou disciplín, sinologie a estetiky, nabízí vzácnou příležitost sledovat pokus o spojení dvou odlišných tradic ještě předtím, než nový myšlenkový model přejatý ze Západu vytěsnil domácí tradici. Interpretace Wang Kuo-wejova pojmu tak přesahuje hranice zájmu historika estetiky a dotýká se obecnějších otázek osudu čínské kultury ve 20. století.

Českému čtenáři se vůbec poprvé dostává do ruky studie, která ukazuje intelektuální svět moderní Číny bez předsudků a v historických a transkulturních souvislostech. Důležitou součástí knihy je úplný překlad Wang Kuo-wejových Poznámek k písním ze světa lidí, doplněný rozsáhlým poznámkovým aparátem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lidí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lidí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lidí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lidí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lidí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Ťing-Ťie: Poznámky k písním ze světa lidí