To je dost, žes zavolal

Kód: 7557026

Úplný název:

To je dost, žes zavolal (Ejnar Josef):

Autor a popis:

Ejnar Josef, Epocha, 416 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
215 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.2.2018 dopoledne. 
 

Autor vedený myšlenkou Paola Coelha sepsal nejdříve pro své nejbližší příběh Petra Vojíře od dětství jeho rodičů po první světové válce až do počátku sedmdesátých let minulého století.
S upřímností sobě vlastní spojil osobní a společenské zážitky s fikcí literáta. Román tak nabízí nejenom pohled Petra, budoucího učitele a organizátora sportovního vyžití v základní škole Javoří, kam se po studiích vydal na tehdejší „umístěnku“, na sebe i lidi kolem něho. Vypovídá o dobovém kouzlu prostředí kolem Teplic, Mostu, ale i Milešovky, Kletečné a památných Stadic. Poutavě vyprávěné jsou i zvraty životních osudů spolužáků a rodinných přátel, hlavně však Pepíka, Pavla, Ríši, Břeti a dalších vrstevníků, kteří se vydali vlastní cestou, jež vedla často jinudy než ta Petrova.
Právě ony střety během osobních a společenských otřesů od let válečných přes roky 1948, 1956 i 1968 dodávají knize na autentičnosti. A s odstupem desetiletí i potřebný nadhled ke glosování včerejška. Nezavírá oči ani nad podivnou alchymií citů, která vedla Petra k zájmu o Ivu, Martinu, manželku Evu i další ženy, jež k jeho příběhu a vnímání světa neodmyslitelně patří.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit To je dost, žes zavolal do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s To je dost, žes zavolal.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení To je dost, žes zavolal (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na To je dost, žes zavolal bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S To je dost, žes zavolal doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Česká současná literatura