Tobě zahynouti nedám… - Česká časopisecká šoa povídka 1945-1989

Kód: 7470158

Úplný název:

Tobě zahynouti nedám… - Česká časopisecká šoa povídka 1945-1989 (Cahová Ivana, Gilk Erik, Lukáš Martin):

Autor a popis:

Cahová Ivana, Gilk Erik, Lukáš Martin, Akropolis, 392 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
228 Kč (320 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.4.2018 dopoledne. 
 

Holokaust patří mezi významná témata české poválečné prózy. Předkládaný výbor se nesnaží tento obraz narušit, ale obohatit o hlasy, jež zůstávaly skryté na stránkách literárních časopisů. Antologie přináší povídky autorů a autorek známých (Ladislav Fuks, Arnošt Lustig či Jiří Weil), v kontextu literatury o šoa však nepříliš zmiňovaných (František Hrubín) či dnes již pozapomenutých (Mirek Elpl, Hermína Franková nebo Johana Vondřejcová), které dosud nevyšly v žádné samostatné knize či výboru. Antologie je rozdělena do tří tematických bloků, jež zachycují nelehké osudy Židů na sklonku druhé republiky a v protektorátu, v ghettech či vyhlazovacích táborech a v poválečných letech. Povídky nezobrazují jen tragický úděl židovského obyvatelstva, ale též realitu koncentračních táborů viděnou pohledem viníků, obtížnost či dokonce nemožnost návratu přeživších do běžného života po šoa. Antologii doprovází rozsáhlá původní studie Ivany Cahové, jež v úvodních pasážích shrnuje historii zobrazování šoa v české próze, její těžiště však spočívá v motivické analýze reeditovaných povídek. – Vychází za podpory Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tobě zahynouti nedám… - Česká časopisecká šoa povídka 1945-1989 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tobě zahynouti nedám… - Česká časopisecká šoa povídka 1945-1989.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tobě zahynouti nedám… - Česká časopisecká šoa povídka 1945-1989 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tobě zahynouti nedám… - Česká časopisecká šoa povídka 1945-1989 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tobě zahynouti nedám… - Česká časopisecká šoa povídka 1945-1989 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světová literatura

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Světová literatura / Tobě zahynouti nedám… - Česká časopisecká šoa povídka 1945-1989