Audio CD: Toulky českou minulostí 1-50 - 2 CDmp3

Kód: 3608022

Úplný název:

Audio CD: Toulky českou minulostí 1-50 - 2 CDmp3 (kol.): CD mp3

Autor a popis:

RADIOSERVIS, 0 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
232 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

obsah:
CD1:
O nejstarších obyvatelích českých zemí / člověk vzpřímený - Svět kamene / člověk neandrtálský - Člověk cromagnonský - Od lovců k nejstarším zemědělcům - Nejstarší zemědělci / první revoluce dějin - Člověk doby bronzové - Člověk doby železné - Keltové na jevišti dějin - Keltská města / o obyvatelích keltských oppid - Keltové mezi námi - Germáni na scéně dějin - "Naši" Germáni - Markomani a Kvádové - Stěhování národů - Stěhování národů a Slovanů s nimi - Lid praotce Čecha (nejstarší Slované) - Slované a Avaři - Říše kupce Sáma - Meteor na nebi Evropy? - Svědectví rozpadlých pevností - Čtyři velkomoravští panovníci - Konstantin (Cyril) a Metoděj - Staré pověsti moravské aneb Jak se hledá Metodějův hrob - Staré pověsti české aneb Causa praotce Čecha - SPČ aneb O Krokovi a jeho dcerách - SPČ aneb O sestrách Libušiných
CD2: SPČ aneb Libuše a Přemysl - SPČ aneb Dívčí válka - SPČ aneb Horymír a Šemík - SPČ aneb Lucká válka - SPČ aneb Ještě o lucké válce a hlavně o Durynkovi - Mezi pověstmi a historií aneb Legendární knížata - Nejstarší přemyslovský kníže - Bořivoj - O kněžně Ludmile, jejích synech, snaše a vnucích - Vražda kněžny Ludmily - Kníže Václav - Život knížete Václava - Atentát na hlavu státu - Pondělí 28.září, časně ráno, Stará Boleslav - Knížecí vražda - Soukromá podobizna knížete českého sv. Václava a blah. Podivena - Boleslav I., řečený Ukrutný - Boleslav II., řečený Pobožný - Slavníkovci - Vyvraždění Slavníkovců; sv. Vojtěch - Osud svatého Vojtěcha Slavníkovce - Od Boleslava k Boleslavovi - Český stát v ohrožení - Boleslav III. Ryšavý, Jaromír, Oldřich - Vyvraždění Vršovců, Jaromír a Oldřich - Oldřich - Břetislav I.

popis:
Na počátku byla kniha Petra Hory – Hořejše „Toulky českou minulostí“. Pozoruhodný pokus o moderní, dokumentárně bohatý a čtenářsky přitažlivý výklad zásadních událostí českých dějin. Když přišel redaktor brněnského studia Českého rozhlasu Josef Veselý s nápadem vytvořit její rozhlasovou podobu, jistě netušil, že se seriál – dnes čítající více než 650 dílů – stane jedním z nejúspěšnějších rozhlasových pořadů. A protože mnozí z posluchačů se ke „svým“ příběhům rádi vracejí, vzniklo i toto CD.

Účinkují: Iva Valešová, Věra Zástěrová, František Derfler, Igor Bareš, Josef Veselý.
délka: 24 hodin
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Toulky českou minulostí 1-50 - 2 CDmp3 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Toulky českou minulostí 1-50 - 2 CDmp3.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Toulky českou minulostí 1-50 - 2 CDmp3 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Toulky českou minulostí 1-50 - 2 CDmp3 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Toulky českou minulostí 1-50 - 2 CDmp3 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Audio CD: Toulky českou minulostí 1-50 - 2 CDmp3