Towards an Environmental Society? / Směrem k environmentální společnosti?

Kód: 2462092

Úplný název:

Towards an Environmental Society? / Směrem k environmentální společnosti? (Cudlínová Eva, Lapka Miloslav): Concepts, Policies, Outcomes / Koncepty, zásady, výsledky

Autor a popis:

Cudlínová Eva, Karolinum, 218 stran, jazyk - angličtina, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
201 Kč (260 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Jak je patrné ze samotného názvu této knihy, posun společnosti směrem k environmentálnímu myšlení a výsledkům je vekou otázkou. Před několika lety jsme oslovili s touto otázkou kolegy z různých oborů, kteří podle našeho názoru mají co říci a jsou z různých center současného světa, tak aby se vytvořil malý model globální společnosti. Výsledkem diskuse je nakonec tato kniha. Posun k environmentální společnosti je zkoumán od teoretických myšlenek až po praktické výstupy a programy pro životní prostředí. V analýze současného stavu se objevují dvě hlavní témata - klimatická změna a zemědělství. Témata diskutovaná z mnoha stran a vnitřně logicky provázaná. Jak vypadá současný stav, se snaží popsat autoři z Kanady, Spojených států, Číny a Evropy. Ekonomické teorie, role informací, filozofické otázky etiky a vlastní vnímání environmentálního posunu samotnými obyvateli je rozvedením základních témat. Dochází tedy k posunu směrem k environmentální společnosti? Mnohostranný pohled ukazuje, jak je odpověď komplikovaná. Mnohem více vypovídá o nutnosti zapojení společnosti, společenských a humanitních věd do vztahu člověka k přírodě, než by dávala jednoznačné plus nebo mínus. Pozorný čtenář pozná, že nejde o vizionářské proklamace, co by se mělo dělat, ale o pokus popsat náš současný bouřlivě se měnící svět, který - ať chceme nebo ne - je stále závislý na stavu biosféry, na stavu ekosystémů, dnes možná více než kdykoli předtím.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Towards an Environmental Society? / Směrem k environmentální společnosti? do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Towards an Environmental Society? / Směrem k environmentální společnosti?.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Towards an Environmental Society? / Směrem k environmentální společnosti? (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Towards an Environmental Society? / Směrem k environmentální společnosti? bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Towards an Environmental Society? / Směrem k environmentální společnosti? doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Towards an Environmental Society? / Směrem k environmentální společnosti?