Trestní právo Evropské unie a jeho vliv na právní řád České a Slovenské republik

Kód: 7502080

Úplný název:

Trestní právo Evropské unie a jeho vliv na právní řád České a Slovenské republik (Jelínek Jiří):

Autor a popis:

Jelínek Jiří, Leges, 384 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
517 Kč (690 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 21.9.2017 dopoledne. 
 

Kolektivní monografie Trestní právo Evropské unie a jeho vliv na právní řád České republiky a Slovenské republiky navazuje na monografii Trestní právo Evropské unie vydanou v roce 2014. Shrnuje poznatky a skutečnosti z oblasti právních řádů dvou sousedících zemí, členů Evropské unie, a to z pohledu práva mezinárodního, práva evropského a práva vnitrostátního, de lege lata i de lege ferenda.

První kapitoly se věnují obecným otázkám pojmosloví (trestní právo Evropské unie a europeizace trestního práva), vztahu trestního a správního práva k právu Evropské unie (zejména v oblasti trestání) a konceptům trestní spolupráce (evropský důkazní příkaz a zatýkací rozkaz, společné vyšetřovací týmy, Úřad evropského prokurátora aj.). Velká část obsahu se zaměřuje na konkrétní formy harmonizace, a to v oblasti boje proti praní špinavých peněz, terorismu, kyberkriminalitě, obchodování s lidmi, poškozování životního prostředí, korupci, sexuálnímu obtěžování, rasové nenávisti a trestní odpovědnosti korporací.

Monografie je zakončena vybranými procesními otázkami (koncept spravedlivého procesu a adhezní řízení z pohledu práva EU).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Trestní právo Evropské unie a jeho vliv na právní řád České a Slovenské republik do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Trestní právo Evropské unie a jeho vliv na právní řád České a Slovenské republik.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Trestní právo Evropské unie a jeho vliv na právní řád České a Slovenské republik (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Trestní právo Evropské unie a jeho vliv na právní řád České a Slovenské republik bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Trestní právo Evropské unie a jeho vliv na právní řád České a Slovenské republik doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Trestní právo Evropské unie a jeho vliv na právní řád České a Slovenské republik