Trestní právo Evropské unie

Kód: 7502041

Úplný název:

Trestní právo Evropské unie (kol.):

Autor a popis:

Navrátilová Jana, Gřivna Tomáš, Jelínek Jiří, Leges, 368 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
353 Kč (460 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Monografie poskytuje podrobný přehled o nejdůležitějších právních normách a institucích Evropské unie v oblasti trestního práva.

V úvodu se zabývá obecnými otázkami: zasazením trestněprávních norem do systému práva Evropské unie, historickým vývojem procesu europeizace trestního práva, vlivu Lisabonské smlouvy na tento proces či vztahem evropských trestněprávních norem a ochrany lidských práv.

Druhá část je věnována otázkám unijního trestního práva hmotného, konkrétně pak jednotlivým druhům kriminality, jež jsou předmětem trestněprávní regulace i v rámci evropského práva. Autoři v jednotlivých kapitolách analyzují právní stav postihující takováto jednání v České republice a konfrontují jej s normami práva unijního.

Další část se zaměřuje na unijní trestní právo procesní. Zabývá se aktuálními tématy mezinárodní justiční spolupráce, evropského zatýkacího rozkazu, zajištění majetku a důkazů v rámci Evropské unie, procesních práv obviněného a ochrany obětí trestných činů či problematikou Schengenského prostoru.

Poslední část se věnuje unijním orgánům, jež koordinují justiční a policejní spolupráci ve věcech trestních. Jednotlivé kapitoly přibližují fungování těchto institucí, důvody a historii jejich vzniku, působnost a jejich možný budoucí vývoj.

Publikace je příspěvkem do rozsáhlé a relativně roztříštěné problematiky unijního trestního práva a jeho vztahu k trestnímu právu České republiky. Může se stát východiskem pro další zkoumání a zároveň inspirací pro legislativní a aplikační praxi, případně také pro studenty právnických fakult.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Trestní právo Evropské unie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Trestní právo Evropské unie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Trestní právo Evropské unie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Trestní právo Evropské unie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Trestní právo Evropské unie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Trestní právo Evropské unie