Trestní zákoník a trestní řád

Kód: 8757629

Úplný název:

Trestní zákoník a trestní řád (kol.):

Autor a popis:

Kol., Leges, 1280 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
1 094 Kč (1 350 Kč)
  / ks  
koupit
 

Třetí vydání oblíbeného souboru trestních kodexů zachycuje prvních osm novel trestního zákoníku, další z dlouhé řady novel trestního řádu a novou judikaturu. Po vydání nového trestního kodexu nedochází k žádoucí legislativní stabilitě v oblasti trestního práva hmotného, nýbrž nový kodex je průběžně novelizován. Současně probíhají neustálé novelizace starého trestního řádu z roku 1961, který koexistuje s rekodifikovaným trestním právem hmotným. Publikace proto zachycuje průběh posledních novelizací trestního zákoníku i trestního řádu a doplňuje aktuální judikaturu k oběma kodexům. Zejména je třeba upozornit na výklad poslední novely trestního řádu, která přináší českému trestnímu právu dosud neznámý institut dohody o vině a trestu a rozšiřuje možnosti uplatnění institutu tzv. spolupracujícího obviněného.

Poznámky k trestnímu zákoníku a trestnímu řádu nejsou vyčerpávajícím komentářem, ale mají přispět k rychlé aktuální orientaci o obsahu a smyslu příslušného ustanovení. Uváděné judikáty jsou vybrány především ze sbírek Nejvyššího a Ústavního soudu. Pro uživatelské pohodlí byla starší judikatura tam, kde to bylo možné, podřazena k novým, často jen přečíslovaným ustanovením nového trestního zákoníku, a čísla paragrafů byla až na výjimky opravena tak, aby odpovídala novému trestnímu zákoníku. Na závěr jsou připojeny další aktualizované právní předpisy týkající se trestního práva: - zákon o soudnictví ve věcech mládeže, - zákon o trestní odpovědnosti právnických osob, - advokátní tarif.

Publikace je oceňovanou pomůckou pro práci soudců, přísedících, státních zástupců, policistů, kriminalistů, advokátů, firemních právníků a ostatních pracovníků právní praxe. Je též nedílnou součástí studijní literatury studentů práva a souvisejících oborů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Trestní zákoník a trestní řád do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Trestní zákoník a trestní řád.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Trestní zákoník a trestní řád (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Trestní zákoník a trestní řád bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Trestní zákoník a trestní řád doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Trestní zákoník a trestní řád