Tři studie o trestním právu v českých zemích v 17. a v první polovině 18. století

Kód: 2463269

Úplný název:

Tři studie o trestním právu v českých zemích v 17. a v první polovině 18. století (Malý Karel):

Autor a popis:

Malý Karel, Karolinum, 162 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
172 Kč (220 Kč)
  / ks  
koupit
 

Trestní právo není jen soubor právních předpisů stanovujících, co je trestný čin a jakými tresty má být pachatel postižen. Trestní zákoníky podávají současně také obraz společnosti a její kultury, vypovídají o tom, co je z hlediska zákonodárce předmětem zasluhujícím zvláštní ochranu, a rovněž nám sdělují, jak zákonodárce a společnost chápe právní odpovědnost a jak se vyrovnává s intenzitou trestního postihu.

Publikace je věnována rozboru tří zákoníků, které v zemích Koruny české – Království českém, Markrabství moravském a Knížectví slezském – uzákonily právní předpisy o trestu a trestání. Jednalo se o kodifikaci Práva městská Království českého z roku 1579, jejichž platnost byla postupně zavedena i na Moravě a ve Slezsku, Obnovené zřízení zemské, vydané po bělohorském vítězství Ferdinandem II. roku 1627 pro Království české a o rok později i pro Markrabství moravské, a konečně o Hrdelní řád Josefa I. z roku 1707. Autor vychází ze skutečnosti, že trestní právo, jeho podoba a aplikace v právním životě společnosti, bez ohledu na to, zda jde o dobu dávno minulou či současnou, přináší zásadní výpověď o proměnách společenských poměrů, že se v podstatě jedná o koncentrovanou vůli vládnoucích elit, která přesněji než jiné oblasti právního řádu a části právní kultury ukazuje na směřování státní politiky, na postavení jednotlivých společenských skupin a jejich vzájemné vztahy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tři studie o trestním právu v českých zemích v 17. a v první polovině 18. století do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tři studie o trestním právu v českých zemích v 17. a v první polovině 18. století.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tři studie o trestním právu v českých zemích v 17. a v první polovině 18. století (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tři studie o trestním právu v českých zemích v 17. a v první polovině 18. století bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tři studie o trestním právu v českých zemích v 17. a v první polovině 18. století doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Tři studie o trestním právu v českých zemích v 17. a v první polovině 18. století