Truhlice matematických pokladů profesora Stewarta

Kód: 7363527

Úplný název:

Truhlice matematických pokladů profesora Stewarta (Stewart Ian):

Autor a popis:

Stewart Ian, Argo, 344 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
252 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Víte, že číslo Pí lze vypočítat z rozmístění hvězd na obloze? Anebo že počítačová tomografie, tzv. cétéčko, by nemohla fungovat bez jednoho čistě matematického objevu?
Zajímá vás, jak se provádí důkaz zastrašením či opomenutím?
Víte, co je ve skutečnosti polární medvěd?

Odpovědi na tyto otázky i spoustu dalších najdete v pokračování úspěšného Kabinetu matematických kuriozit profesora Stewarta. Tento britský matematik, obdařený osobitým jemným humorem, opět sáhl do svých zápisníků a přichází s další pestrou všehochutí z tajuplného světa čísel, úseček a integrálů. Znovu se přesvědčíte, že svět matematiky dokáže být velmi zábavný. Kuriozity, hádanky, vážné úlohy, příběhy z historie vědy, matematické vtipy i historky o slavných matematicích jsou zde poskládány s lehkostí a šarmem do vytříbené mozaiky, kterou lze číst po řadě i na přeskáčku, ale která vás nudit rozhodně nebude. Ian Stewart (* 1945) je britský matematik, profesor na univerzitě ve Warwicku, člen Královské vědecké společnosti. Je asi nejznámějším a nejplodnějším popularizátorem matematiky (z několika desítek knih uveďme What is Mathematics?, Figments of Reality, Flatterland či Letters to a Young Mathematician, česky vyšly knihy Čísla přírody, Odsud až do nekonečna, Jak rozkrájet dort a Hraje Bůh kostky?), mimoto vydal řadu knih ze žánru sci-fi a fantasy (česky vyšly tři díly Vědy na zeměploše, s Terrym Pratchettem). Jako matematik se zabýval teorií katastrof, biomatematikou a dalšími problémy na pomezí čisté a aplikované matematiky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Truhlice matematických pokladů profesora Stewarta do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Truhlice matematických pokladů profesora Stewarta.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Truhlice matematických pokladů profesora Stewarta (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Truhlice matematických pokladů profesora Stewarta bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Truhlice matematických pokladů profesora Stewarta doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Příroda

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Příroda / Truhlice matematických pokladů profesora Stewarta