Tvorba a rozvoj organizačních systémů

Kód: 11054

Úplný název:

Tvorba a rozvoj organizačních systémů (Urban Jan):

Autor a popis:

Urban Jan, Management Press, 164 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
197 Kč (270 Kč)
  / ks  
koupit
 

Organizační uspořádání firem i dalších institucí patří k  důležitým předpokladům jejich výkonnosti. Organizace může podporovat úroveň motivovanosti lidí, osobní odpovědnost, spolupráci i rychlou komunikaci, může se však stát i zdrojem nepružnosti, vyšších nákladů a nadměrné zaměstnanosti. Spolu s poklesem výkonu může  ve špatně vytvořené organizaci docházet i ke stresům, vyššímu výskytu konfliktů či k vzájemné rivalitě. Tvorba účelné organizace – správné vymezení  vzájemných vztahů a pravomocí pracovních míst i jejich účelné seskupení do větších organizačních jednotek – patří proto k základním úkolům managementu.
     Přes rozdílné rysy různých organizačních systémů  se jejich tvorba opírá o některé obecné pravidla a principy. Některé z nich jsou staré desetiletí a platí dodnes, jiné vznikají nově nebo se dále vyvíjejí. Cílem nové knihy Jana Urbana, známého poradce, publicisty a pedagoga Tvorba a rozvoj organizačních systémů, kterou vydalo nakladatelství Management Press (brož., 164 str., doporučená cena 270 Kč), je seznámit zájemce s hlavními zásadami i typickými úkoly tvorby a rozvoje organizačních systémů i s hlavními důsledky, které určité podoby organizačního uspořádání pro chod firmy i vzájemné vztahy mezi jejími pracovníky přinášejí.
     K hlavním tematickým okruhům publikace patří základní koncepce tvorby organizace, jejich rozdíly a důsledky, způsoby rozdělení práce do jednotlivých částí organizace a jejich koordinace, tvorba účelných pracovních míst a jejich seskupování do organizačních útvarů a řízení organizačních změn. V souvislosti s tvorbou organizace se publikace zabývá i charakteristickými personálními problémy spojenými s určitým organizačním uspořádáním, na jejichž řešení by manažeři měli být připraveni.

Doc. PhDr. Ing. Jan Urban, CSc. – absolvent Vysoké školy ekonomické a filosofické fakulty Univerzity Karlovy – působil jako vědecký pracovník a šéfredaktor časopisu Ekonom. Od roku 1993 se aktivně věnuje poradenství v oblasti řízení, organizace a rozvoje lidských zdrojů, od roku 1996 je ředitelem manažersko-poradenské společnosti Consilium Group, s. r. o. Je autorem řady článků a několika publikací na téma řízení lidských zdrojů a podnikové organizace. Pravidelně publikuje v odborném tisku a vystupuje na konferencích. Působí jako učitel na Karlově Univerzitě a VŠE v Praze i jako lektor vzdělávacích akcí pro podnikovou sféru.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tvorba a rozvoj organizačních systémů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tvorba a rozvoj organizačních systémů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tvorba a rozvoj organizačních systémů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tvorba a rozvoj organizačních systémů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tvorba a rozvoj organizačních systémů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Management

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Management / Tvorba a rozvoj organizačních systémů