Tvorba informačních systémů - Principy, metodiky, architektury

Kód: 2474153

Úplný název:

Tvorba informačních systémů - Principy, metodiky, architektury (Bruckner Tomáš): Principy, metodiky, architektury

Autor a popis:

Bruckner a kolektiv Tomáš, Grada, 360 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
338 Kč (398 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.11.2017 dopoledne. 
 

Publikace uznávaných autorů se komplexně zabývá analýzou a tvorbou podnikových informačních systémů. Je určena jak studentům vysokých škol, tak odborné veřejnosti z podniků a jiných organizací, ve kterých řeší informační systémy, případně ze softwarových firem, konkrétně zejména profesím manažer rozvoje a provozu IS/ICT, vývojář / IS architekt, byznys analytik/architekt. V první části se monografie zabývá rolí informačních systémů a technologií (IS/ICT) v dnešním světě, analyzuje vztah byznysu a informačních technologií, popisuje možné a nutné potíže plynoucí ze složitosti IS/ICT a argumentuje na příkladech některé přístupy k řízení rozvoje IS, a to zejména vícedimenzionální řízení, byznys analýzu, architektonické přístupy, metodické přístupy k budování IS a přístupy založené na službách, včetně možných způsobů zajištění IS podle rozdělení kompetencí mezi subjekty. Druhá část publikace se zaměřuje na podrobný popis disciplín budování IS a zejména tvorby softwarových aplikací založené jednak na metodice MMDIS a vícedimenzionálním přístupu a jednak na metodice OpenUp, rozvíjené internetovou komunitou na bázi Eclipse Public License a vycházející z metodik Rational Unified Process a IBM Basic Unified Process. Ve třetí části knihy jsou popsány relevantní metody a techniky modelování informačních systémů (procesní modelování, funkční modelování, datové modelování, modelování objektů, modelování užití a další).

Nahlédnout do Tvorba informačních systémů - Principy, metodiky, architektury Nahlédnout do Tvorba informačních systémů - Principy, metodiky, architektury

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tvorba informačních systémů - Principy, metodiky, architektury do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tvorba informačních systémů - Principy, metodiky, architektury .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tvorba informačních systémů - Principy, metodiky, architektury (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tvorba informačních systémů - Principy, metodiky, architektury bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tvorba informačních systémů - Principy, metodiky, architektury doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Tvorba informačních systémů - Principy, metodiky, architektury