Tvoříme z těsta od jara do zimy - rady, návody, postupy a inspirace

Kód: 8751786

Úplný název:

Tvoříme z těsta od jara do zimy - rady, návody, postupy a inspirace (Šímová Miluše):

Autor a popis:

Šímová Miluše, Machart, 80 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
122 Kč (179 Kč)
  / ks  
koupit
 

Nevšední obrazová publikace přináší rady, návody, postupy a spoustu inspirace pro všechny, kteří se chtějí věnovat tvorbě tzv. vizovického pečiva. Převážně obrazová kniha přináší desítky fotografií hotových výrobků i návodné obrazové postupy, jak se ke krásnému výsledku dopracovat. Tzv. vizovické pečivo je obdivuhodná lidová technika, která od svého vzniku, asi od roku 1850, nezměnila materiál ani postup práce. Původně vzniklo z těsta kynutého, kdy se tvary pečiva zapichovaly na vysokých špejlích do vysokých svatebních koláčů, nebo dožínkových chlebů a magicky přitahovaly obdarovaným dobré vlastnosti figur. Pro velkou oblibu tvarů, začali pekaři Lutonští ve Vizovicích ve druhé polovině 19. století péci z těsta nekynutého. Zvířátka se tak stávala hračkou pro děti, dárkem.
Autorka Miluše Šímová je na slovo vzatou odbornicí na tento druh lidového umění a předává čtenářům své zkušenosti a inspiraci pro vlastní tvorbu. Technologie přípravy těsta není nikterak složitá a do vytváření se mohou zapojit i děti...
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tvoříme z těsta od jara do zimy - rady, návody, postupy a inspirace do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tvoříme z těsta od jara do zimy - rady, návody, postupy a inspirace.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tvoříme z těsta od jara do zimy - rady, návody, postupy a inspirace (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tvoříme z těsta od jara do zimy - rady, návody, postupy a inspirace bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tvoříme z těsta od jara do zimy - rady, návody, postupy a inspirace doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Tvoříme z těsta od jara do zimy - rady, návody, postupy a inspirace