Tvůrce Narnie - C. S. Lewis

Kód: 7195639

Úplný název:

Tvůrce Narnie - C. S. Lewis (Murray Stoneová Elaine):

Autor a popis:

Murray Stoneová Elaine, Karmelitánské nakladatelství, 104 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
122 Kč (169 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.9.2017 dopoledne. 
 

Autorka život „tvůrce Narnie“ nejenže důkladně studovala, ale měla to štěstí, že se s C. S. Lewisem i osobně setkala. Dává nám nahlédnout do jeho rodinných a přátelských vztahů, do jeho životních radostí i strastí.
Jeho literární talent se projevil už při studiích v Oxfordu. Zde si také vybudoval slušné akademické postavení. Delší dobu žil jako agnostik a své vlastní hledání pravdy si musel protrpět. Patřil k neformální skupině „Inklingů“ a byl blízkým přítelem J. R. R. Tolkiena. Jejich společný zájem o mýty a literární příběhy přivedl Lewise postupně ke křesťanství, jehož hodnoty pak začaly prosakovat do všech jeho knih, včetně slavných Letopisů Narnie, které autora proslavily i daleko mimo rámec křesťanských intelektuálů nebo literátů.
Zdá se, že útlá kniha podivuhodně vystihuje nejednoduchou postavu a životní příběh C. S. Lewise. Je naděje, že zaujme znalce Lewisova díla i náhodné čtenáře příběhů Narnie, kteří o jejich tvůrci nevědí vůbec nic.
Dr. Elaine Murray Stoneová (* 1922), americká spisovatelka a veřejně známá osobnost. Je autorkou několika životopisů významných osobností (Maxmilián Kolbe, Matka Tereza, Kryštof Kolumbus) a knížek o moudrém přístupu k životu a k druhým lidem (Milujte se navzájem; Zkrocení zlého jazyka). Působila také v televizi. Od roku 1955 žije na Floridě.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Tvůrce Narnie - C. S. Lewis do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Tvůrce Narnie - C. S. Lewis.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Tvůrce Narnie - C. S. Lewis (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Tvůrce Narnie - C. S. Lewis bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Tvůrce Narnie - C. S. Lewis doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Tvůrce Narnie - C. S. Lewis