Typo 9010

Kód: 9060195

Úplný název:

Typo 9010 (Dočekalová Petra):

Autor a popis:

Dočekalová Petra, BIGGBOSS, 288 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
629 Kč (850 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace Typo 9010 encyklopedicky shromažďuje česká digitální písma. Začíná v roce 1990, v období, kdy fotosazbu a ruční překreslování písem nahradily počítače, a končí v roce 2010, v okamžiku, kdy v republice působí téměř desítka malých písmolijen. Zachycuje nejdůležitější okamžiky v nejstarším písmovém ateliéru na UMPRUM v Praze a shrnuje podstatné oborové události. Publikací prostupují texty českých a zahraničních typografů, které popisují atmosféru doby. Snahou publikace je poprvé co možná nejpodrobněji prezentovat českou písmovou tvorbu v jejích digitálních počátcích, a zařadit ji tak do světového kontextu.

Během posledních dvou desetiletí vznikla v České republice řada písmových návrhů, které dobře známe, ale stejně tak spousty těch, které skončily v šuplících, ztratily se, nebo zůstaly na starých disketách ve formátech, které dnes stěží otevřeme. Pokusili jsme se jich vypátrat co nejvíce, původní digitální soubory jsme v případě potřeby renovovali a vytvořili z nich použitelné písmové soubory. Tuto sbírku jsme následně uspořádali do publikace, která funguje jako písmový vzorník. Mnohá z těchto písem mají svůj unikátní příběh: některé z nich se dozvíte v doprovodných textech publikace.

Koncept: Tomáš Brousil
Editor: Petra Dočekalová
Koncept publikace: Zuzana Lednická
Grafická úprava: Zuzana Lednická, Radek Sidun
Texty: Petr Babák, Filip Blažek, Veronika Burian, Karel Haloun, Ondřej Chorý, Bas Jacobs, Pavel Noga, Jan Solpera, František Štorm
Překlad: Elizabeth Spacilova, John Comer
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Typo 9010 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Typo 9010.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Typo 9010 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Typo 9010 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Typo 9010 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Design a reklama