U Tobrúku pod československým praporem proti Rommelovi

Kód: 2542716

Úplný název:

U Tobrúku pod československým praporem proti Rommelovi (Melíšek Ladislav):

Autor a popis:

Melíšek Ladislav, Městské kulturní středisko Ves, 268 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
211 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Ve své knize vzpomíná Ladislav Melíšek na svou dramatickou cestu do zahraničního odboje, která vedla přes Slovensko, Maďarsko do Jugoslávie, odkud pak pokračoval do Palestiny, kde vstoupil do formující se československé vojenské jednotky. Zahraniční voják L. Melíšek přibližuje čtenáři kruté podmínky v maďarských věznicích, v kterých musel pobývat po řadu měsíců spolu s dalšími čs. vojáky, než se mu podařilo dostat se do Jugoslávie. V Jugoslávii se jako vycvičený radiotelegrafista stal příslušníkem čs. vojenské zpravodajské skupiny Marie. Z Jugoslávie pak vedla jeho další cesta do čs. vojenské jednotky, kterou v Palestině budovala skupina důstojníků pod velením plk. Karla Klapálka. Spolu s dalšími čs. vojáky prošel na Středním východě parašutistickým výcvikem a s několika bývalými československými dunajskými lodníky se připravoval na vysazení do Jugoslávie. Nakonec byl ze Středního východu převelen k 2. čs. paradesantní brigádě, s kterou se zúčastnil bojů ve Slovenském národním povstání a prožil partyzánské boje ve slovenských horách. Vzpomínky redakčně upravil a historickými poznámkami doplnil Mgr. Lubor Nedbal. Součástí knihy je také velké množství fotografií a dobových ilustrací vydávaných ve Zpravodaji čs. vojenské jednotky na Středním východě. 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit U Tobrúku pod československým praporem proti Rommelovi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s U Tobrúku pod československým praporem proti Rommelovi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení U Tobrúku pod československým praporem proti Rommelovi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na U Tobrúku pod československým praporem proti Rommelovi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S U Tobrúku pod československým praporem proti Rommelovi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / U Tobrúku pod československým praporem proti Rommelovi