Učení mučení

Kód: 7515001

Úplný název:

Učení mučení (Pennac Daniel):

Autor a popis:

Pennac Daniel, Baobab, 208 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
162 Kč (230 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

V částečně autobiografické knize vychází Daniel Pennac z paradoxní osobní zkušenosti: tento kdysi „špatný žák“ a „beznadějný případ“ nakonec vystudoval vysokou školu a třicet let působil jako učitel na druhém stupni a profesor francouzštiny. Po roce 1973 dokonce začal psát a jeho románový cyklus o potrhlé rodině Malaussénových mu přinesl neobyčejný úspěch u čtenářů i kritiky.

Ve své knize Učení mučení líčí, jak se trpké dětské zkušenosti beznadějného žáka a lempla, navíc postiženého dysortografií, později promítly do jeho přístupu k žákům (často pracoval s problematickými dětmi na předměstských sídlištích), jak je při hodinách poněkud svérázným způsobem motivoval a jak jeho výuka naučila žáky myslet a často je rozhodujícím způsobem poznamenala na celý život. Kniha Učení mučení získala ve Francii v roce 2007 prestižní Renaudotovu cenu.

Kniha napsaná svižným a čtivým stylem může být dobrou inspirací nejen pro učitele a vychovatele, ale i pro rodiče a vůbec všechny čtenáře, kteří jsou přesvědčeni, že člověka netřeba otloukati, ale rozvíjeti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Učení mučení do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Učení mučení.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Učení mučení (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Učení mučení bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Učení mučení doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro děti