Účetní závěrka - Základ daně - Finanční analýza

Kód: 8748006

Úplný název:

Účetní závěrka - Základ daně - Finanční analýza (Pilařová Ivana, Pilátová Jana): podnikatelských subjektu roku 2012

Autor a popis:

Pilařová Ivana, VOX, 208 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
142 Kč (195 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Odborná publikave je určena účetním, ekonomům, poradcům, ale i majitelům společností, kteří dávají přednost komplexnímu pojetí tématu před detailním rozborem jednotlivých dílčích částí. Předností publikace je především její AKTUÁLNOST a PRAKTICKÉ ZAMĚŘENÍ, teoretické pasáže jsou omezeny na nezbytné minimum a neobsahují zbytečné citace zákonů.
Celá práce je rozdělena do čtyř kapitol:
– Účetní závěrka
– Základ daně
– Finanční analýza
– Účetní novinky 2012 a 2013
Čtenáři jsou v ucelených kapitolách na řadě praktických příkladů seznamováni s účtováním výsledků inventarizace, odpisů, rezerv, dohadných položek, splatné a odložené daňové povinnosti, ve druhé části první kapitoly následují základní informace o obsahu účetní závěrky.
Druhá kapitola je věnována základu daně, především podrobnému rozboru položek, které základ daně zvyšují a které ho snižují, a to ve vazbě na jednotlivé řádky daňového přiznání daně z příjmů právnických osob. Čtenáři zde najdou i řešení aktuálních daňových problémů roku 2012 jak na základě novelizace zákona, tak i z pohledu Pokynu D – 6 jako je odpis pohledávek, technické zhodnocení pronajatého majetku z pohledu nájemce i pronajímatele, finanční náklady včetně příkladu výpočtu daňové uznatelnosti těchto nákladů a jejich podrobný rozbor. Zastoupena je rovněž problematika dodaňování závazků a oprava chyb minulých let. Pozornost je věnována i odčitatelným položkám od základu daně, zejména podmínkám odpočtu daňové ztráty, samostatnému základu daně a slevám na dani.
Třetí kapitola je věnována finanční analýze, budete seznámeni s ukazateli platební schopnosti, rentability, finanční stability, aktivity a s ukazateli na bázi cash flow.
Praktici jistě ocení čtvrtou kapitolu, kde najdou shrnutí novinek v účetnictví roku 2012 a upozornění na připravenou novinku roku 2013.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Účetní závěrka - Základ daně - Finanční analýza do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Účetní závěrka - Základ daně - Finanční analýza.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Účetní závěrka - Základ daně - Finanční analýza (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Účetní závěrka - Základ daně - Finanční analýza bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Účetní závěrka - Základ daně - Finanční analýza doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Účetní závěrka - Základ daně - Finanční analýza