Ukradené dívky - Boko Haram a teror v srdci Afriky

Kód: 2710176

Úplný název:

Ukradené dívky - Boko Haram a teror v srdci Afriky (kol.): Boko Haram a teror v srdci Afriky 279

Autor a popis:

Kol., Grada, 175 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
237 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

V dubnu 2014 zaútočila teroristická skupina Boko Haram na vesnici Chibok v severovýchodní Nigerii a unesla 276 dívek z místní internátní školy. Zpráva o tomto činu se rychle roznesla po celém světě. Pod hastagem "Bring Back Our Girls" vyjádřili podporu i známé osobnosti jako Michelle Obamová nebo nositelka Nobelovy ceny za mír Malála Júsufzajová.
Dívky z Chiboku však nejsou jediným případem. V současné době jsou tisíce žen v rukou islamistů. Wolfgang Bauer, přední německý reportér píšící pro Die Zeit, se do Nigérie vypravil v červenci 2015. Mluvil s dívkami, kterým se ze zajetí Boko Haram podařilo uniknout. O jejich únosu, o krutých zkušenostech ze zajetí, ale také o lepší budoucnosti.
Kniha přináší příběhy unesených žen a podrobný popis fungování teroristické organizace Boko Haram. Popisuje historické a politické pozadí teroru a poukazuje na to, jak zničil etnickou a kulturní rovnováhu v jedné z nejrozmanitějších oblastí světa.Je to však také zpověď unesených dívek. Srdcervoucí zpověď, která vypráví o utrpení a násilí, ale i o odvaze. A o naději.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ukradené dívky - Boko Haram a teror v srdci Afriky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ukradené dívky - Boko Haram a teror v srdci Afriky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ukradené dívky - Boko Haram a teror v srdci Afriky (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ukradené dívky - Boko Haram a teror v srdci Afriky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ukradené dívky - Boko Haram a teror v srdci Afriky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Ukradené dívky - Boko Haram a teror v srdci Afriky