Umělecké styly,školy a hnutí

Kód: 7209731

Úplný název:

Umělecké styly,školy a hnutí (Dempsey Amy):

Autor a popis:

Dempsey Amy, Slovart, 304 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
799 Kč (999 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Encyklopedický průvodce moderním uměním.
V současné době je zvykem rozdělovat jednotlivá umělecká díla podle příslušnosti k rozličným stylům, školám a hnutím. Tato kniha s více než třemi sty ilustracemi je úvodem k hlavním směrům západního umění a provází čtenáře jejich vývojem v jednom z nejdynamičtějších období v dějinách umění.
Sto hlavních hesel je uspořádáno chronologicky, od impresionismu devatenáctého století po zemní umění, sound art a internetové umění století jedenadvacátého. Jsou zde popsány vzájemné souvislosti a vývoj každého směru - hlavní myšlenky uměleckých manifestů, dramatické okolnosti výstav, pohledy dobových kritiků a souhlasné i odmítavé názory veřejnosti. Další doplňková hesla poskytují navzájem provázané souhrny faktů o všech základních stylech a hnutích a sledují stopy vzájemného ovlivňování a nepřetržitý vývoj umění. Skládaná čtyřstrana na začátku knihy zřetelně ukazuje souvislosti vývoje rozmanitých hnutí s jednotlivými historickými událostmi a poskytuje ucelený pohled na toto období.
Přehled významných galerijních sbírek a pečlivý výběr literatury k dalšímu studiu jsou uvedeny na konci každého hlavního hesla. Obsáhlý rejstřík s tisícovkou jmen malířů, architektů, návrhářů, galeristů, kritiků a sběratelů spojuje styly, školy a hnutí s lidmi, kteří je vytvářeli.
Tento encyklopedický průvodce představuje mimořádně cenný zdroj informací pro každého, kdo se zajímá o umění a umělce moderní doby.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Umělecké styly,školy a hnutí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Umělecké styly,školy a hnutí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Umělecké styly,školy a hnutí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Umělecké styly,školy a hnutí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Umělecké styly,školy a hnutí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Umělecké styly,školy a hnutí