Umění a gastronomie

Kód: 9042831

Úplný název:

Umění a gastronomie (Holub Karel):

Autor a popis:

Holub Karel, Karel Holub, 490 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
971 Kč (1 250 Kč)
  / ks  
koupit
 

Gastronomie se v dějinách lidstva rozvíjela v širokých souvislostech sociálních a kulturních a stala se nedílnou součástí historie lidstva a svědectvím o životě národů a jednotlivých zemí. Kniha vypráví příběh této lidské činnosti, jak se odvíjel v dějinách naší civilizace, počínaje dobou hluboko před naším letopočtem, přes jednotlivé historické etapy až do doby současné. Mnoho zajímavého se dozvíme také o vývoji výroby pokrmů a jejich zpracování v Čechách, o životě našich předků a jejich vztahu ke kulinářskému umění.
Autor knihy zdůrazňuje skutečnost, že dějiny gastronomie nacházely od nejstarších dob odraz v umění, zejména v umělecko řemeslných artefaktech, literatuře i hudbě, ale zejména v umění výtvarném. Tyto skutečnosti dokládá širokým výběrem literárních textů, počínaje antikou a zvláště 512 reprodukcemi výtvarných děl od kreseb a grafik až po plakáty a fotografie, přičemž převážná pozornost je věnována malbě. Nástěnné malby a mozaiky v pozdější době obrazy totiž doslova dokumentují dobový život, nejbližší životní prostředí té které doby i úroveň gastronomie. Výmluvnost zvyšuje skutečnost, že v malířském znázornění se uplatňovaly všechny slohy a tendence, které představují gastronomické skutečnosti z různého pohledu a vyjadřují i odlišné společenské a kulturní postoje.
Kniha představuje a analyzuje podstatné rysy tohoto souběžného vývoje, zejména v evropském prostoru a jejich odkaz v dějinném vývoji. Je nejen poutavým čtením, ale i uměleckým zážitkem pro všechny, kdo obdivují vysoce kvalitní knihy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Umění a gastronomie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Umění a gastronomie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Umění a gastronomie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Umění a gastronomie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Umění a gastronomie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Umění a gastronomie