Umění a sociální transformace: pravda, autonomie a společenské makrostruktury

Kód: 7414979

Úplný název:

Umění a sociální transformace: pravda, autonomie a společenské makrostruktury (Zuidervaart Lambert):

Autor a popis:

Zuidervaart Lambert, Fakulta umění a designu Univerzity J. E. Purkyně, 184 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
207 Kč (280 Kč)
  / ks  
koupit
 

Koncepční úvahy k situaci současného umění a estetického myšlení Lamberta Zuidervaarta představují nejen významný příspěvek k pozici tvorby v dnešním světě, nýbrž i výzvu k domýšlení v lokálním kontextu. Ze zřejmých důvodů: Lambert Zuidervaart chápe umění primárně jako sociální instituci, což znamená, že jeho výklad je vždy zasazen do širších souvislostí, v nichž teprve je možné re-formulovat klasické pojetí umělecké tvorby a nároku uměleckého díla na pravdivost pro dnešní dobu, jejíž základní parametry jsou značně odlišné (například právě důrazem na veřejný prostor v rámci globalizovaného světa). Zuidervaartovy úvahy jsou za prvé velmi dobrým příkladem estetického myšlení po Adornovi a Heideggerovi, aniž se vyhýbají diskusi s analytickými směry v anglosaské filosofii, ač ve všech případech jde o kritický dialog.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Umění a sociální transformace: pravda, autonomie a společenské makrostruktury do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Umění a sociální transformace: pravda, autonomie a společenské makrostruktury.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Umění a sociální transformace: pravda, autonomie a společenské makrostruktury (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Umění a sociální transformace: pravda, autonomie a společenské makrostruktury bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Umění a sociální transformace: pravda, autonomie a společenské makrostruktury doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Umění a sociální transformace: pravda, autonomie a společenské makrostruktury