Uplatnění absolventů oboru překladatelství a tlumočnictví v praxi

Kód: 7308477

Úplný název:

Uplatnění absolventů oboru překladatelství a tlumočnictví v praxi (Novotná Eva):

Autor a popis:

Novotná Eva, Filozofická fakulta UK v Praze, 198 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
153 Kč (210 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Práce mapuje profesní uplatnění absolventů magisterského oboru překladatelství a tlumočnictví Ústavu translatologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (v dřívějších letech realizovaného na Katedře překladatelství a tlumočnictví Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a na Universitě 17. listopadu). Navazuje na průzkum uplatnění absolventů uvedených ústavů uskutečněný v roce 1997 (Čeňková). Teoretická část práce pojednává o uplatnění z hlediska vzdělávací politiky i z hlediska translatologie. Popisuje také trendy v odvětví jazykových služeb a problémy trhu s překlady a tlumočením s důrazem na české prostředí. Empirická část představuje výsledky dotazníkového šetření zaměřeného na aktuální postavení absolventů oboru překladatelství a tlumočnictví z let 1967–2010 na pracovním trhu. Zaměřuje se na průběh jejich profesní dráhy, na jejich přechod na pracovní trh po ukončení studia a na některé aspekty práce překladatelů a tlumočníků na volné noze. Všímá si rovněž hodnocení studia a okrajově také vnímání překladatelské a tlumočnické profese u absolventů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Uplatnění absolventů oboru překladatelství a tlumočnictví v praxi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Uplatnění absolventů oboru překladatelství a tlumočnictví v praxi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Uplatnění absolventů oboru překladatelství a tlumočnictví v praxi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Uplatnění absolventů oboru překladatelství a tlumočnictví v praxi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Uplatnění absolventů oboru překladatelství a tlumočnictví v praxi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Uplatnění absolventů oboru překladatelství a tlumočnictví v praxi