Utajená zákulisí

Kód: 7229232

Úplný název:

Utajená zákulisí (Polreich Miroslav):

Autor a popis:

Polreich Miroslav, Petrklíč, 300 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
199 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha Miroslava Polreicha je ojedinělým a unikátním svědectvím o mezinárodně politických událostech poslední doby. Rozkrývá pozadí a dává přehled o politické geografii rozhodujících diplomatických postupů při přípravě a průběhu transformačního procesu se zvláštním zaměřením na stav a předpokládaný vývoj bezpečnostního prostředí. Poskytuje konkrétní rozbor současných politických podmínek USA, Ruska, Číny a jejich vzájemné závislosti.
Na uvedených příkladech charakterizuje v podstatě pozitivní, ale i kontraverzní roli české účasti na těchto událostech, ke kterým poskytuje nové, dosud ne zcela známé informace. Poukazuje otevřeně a kriticky na odpovědnost zainteresovaných osob a organizací. Zachovává teoreticko-analytický přístup z pohledu mezinárodních vztahů, práva a organizací (OSN, EU, NATO), které jsou nejenom věcně charakterizovány, ale podrobeny celkovému hodnocení z hlediska možného perspektivního vývoje. Kniha je pojata i jako metodologické vodítko pro vnímání podstaty funkce zahraniční služby .
Autor ve své knize vychází z aktivního působení v diplomatické a zpravodajské službě. Sugestivně podává svědectví o pozadí jeho napojení na zpravodajské služby SSSR a USA při řešení globálních konfliktních a krizových situací. Kniha je určená všem vnímavým čtenářům, studentům vysokých škol a učitelům mezinárodních vztahů a dějepisu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Utajená zákulisí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Utajená zákulisí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Utajená zákulisí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Utajená zákulisí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Utajená zákulisí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu