Útěk z Osvětimi

Kód: 7222606

Úplný název:

Útěk z Osvětimi (Pogožev Andrej):

Autor a popis:

Pogožev Andrej, Víkend, 208 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
192 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
 

V těsné blízkosti městečka na břehu Visly, 120 kilometrů od Krakova, stál největší koncentrační tábor na všech územích okupovaných Němci. Když jej 27. ledna 1945 osvobodili sovětští vojáci, našli tu několik tisíc nemocných a vyhladovělých lidských trosek, jež zázrakem přežily. Zahynul zde jeden a půl miliónu lidí.
Dostáváte do rukou věrohodné a dramatické vyprávění očitého svědka, osvětimského vězně číslo 1418, kterému se jedné noci v záři světlic, reflektorů a svištění kulek podařilo uniknout jisté smrti.. Čtete svědectví o odvaze a statečnosti válečných zajatců a o zdánlivě nemožném činu, jímž byl útěk z Osvětimi.
Celkem se uskutečnilo sedm set pokusů o útěk, zhruba čtyři sta skončilo neúspěšně. Dopadení uprchlíci byli obvykle ubiti a po každém útěku, který se podařil, následovalo zabíjení těch, kteří patřili do blízkého okolí uprchlíka. Autor knihy napsal skutečný příběh o útěku skupiny zajatců, kdy vytoužené svobody dosáhlo jen pět z nich. Je to šokující a neuvěřitelný příběh člověka, jemuž se jako jednomu z mála podařil útěk z pekla. Ani pak však neměl zdaleka vyhráno…
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Útěk z Osvětimi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Útěk z Osvětimi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Útěk z Osvětimi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Útěk z Osvětimi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Útěk z Osvětimi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu