Útěky – Lída Baarová. Život české herečky, jak jej podle jejího vyprávění zapsal Josef Škv

Kód: 2492654

Úplný název:

Útěky – Lída Baarová. Život české herečky, jak jej podle jejího vyprávění zapsal Josef Škv (Škvorecký Josef):

Autor a popis:

Škvorecký Josef, Ikar, 320 stran, jazyk - CZ, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
239 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Čtenářsky vděčné vzpomínky talentované, obdivované, ale i nenáviděné české herečky, která se proslavila nejen svou krásou a filmovými rolemi, ale i vztahem s nacistickým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem. Kniha se čte jako napínavý román a Lída Baarová popisuje zákulisí barrandovských ateliérů, zajímavosti z natáčení v předválečném Berlíně a vyznává se i ze své naivity a lehkomyslnosti, která stála u zrodu jejího uměleckého i osobního pádu. Kdysi obletovaná herečka se po válce dočkala obvinění z kolaborace a ocitla se na čas v pankrácké věznici. Po únoru 1948 se jí za dramatických okolností podařilo uprchnout do zahraničí a v Itálii zahájila novou uměleckou kariéru.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Útěky – Lída Baarová. Život české herečky, jak jej podle jejího vyprávění zapsal Josef Škv do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Útěky – Lída Baarová. Život české herečky, jak jej podle jejího vyprávění zapsal Josef Škv.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Útěky – Lída Baarová. Život české herečky, jak jej podle jejího vyprávění zapsal Josef Škv (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Útěky – Lída Baarová. Život české herečky, jak jej podle jejího vyprávění zapsal Josef Škv bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Útěky – Lída Baarová. Život české herečky, jak jej podle jejího vyprávění zapsal Josef Škv doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Literární biografie / Útěky – Lída Baarová. Život české herečky, jak jej podle jejího vyprávění zapsal Josef Škv