Utrpení podle Leonarda - Génius z Vinci a Turínské plátno

Kód: 2421796

Úplný název:

Utrpení podle Leonarda - Génius z Vinci a Turínské plátno (Haziel Vittoria):

Autor a popis:

Haziel Vittoria, Knižní klub, 304 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
207 Kč (259 Kč)
  / ks  
koupit
 

Tato kniha je plodem intuice a roků výzkumů a pátrání. Všechno začalo ke konci osmdesátých let návštěvou katedrály, v níž je uchováváno Turínské plátno. Posvátná relikvie, pohřební plátno, které zahalilo tělo Krista, sejmutého z kříže, neobstála při vědeckých důkazech. Zkoušky pomocí uhlíku 14 potvrdily, že plátno pochází ze středověku. I přesto zůstává Sindon mimořádnou ikonou, která reprodukuje s překvapující přesností znamení po zraněních, která neslo Kristovo tělo. Kdo mohl být autorem tohoto díla? Zcela určitě nevšední umělec s mimořádnými znalostmi ve všech oblastech, malíř, navíc expert znalý anatomie, schopný pracovat v ústraní a postavit se církevním autoritám své doby. Vynořuje se a nabízí jediné jméno: Leonardo. Tento milovník rébusů a hádanek zanechal podle autorky ve svém vrcholném díle náznaky a znamení, jež je třeba rozluštit, symboly, jež je třeba interpretovat, i zakódovaná poselství.
Shody okolností jsou vzrušující, hypotézy a zkoumání kreativní. Vittoria Haziel upoutá svým vypravěčským stylem už od prvních stránek a vtáhne čtenáře do složité historicko-umělecko-náboženské "detektivky", do fascinujícího světa hledání a objevů, od něhož není možné se odtrhnout.
Tato kniha je nesmírně zajímavé čtení pro každého, kdo miluje záhady a jejich odhalování.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Utrpení podle Leonarda - Génius z Vinci a Turínské plátno do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Utrpení podle Leonarda - Génius z Vinci a Turínské plátno.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Utrpení podle Leonarda - Génius z Vinci a Turínské plátno (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Utrpení podle Leonarda - Génius z Vinci a Turínské plátno bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Utrpení podle Leonarda - Génius z Vinci a Turínské plátno doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Záhady

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Záhady / Utrpení podle Leonarda - Génius z Vinci a Turínské plátno