Úvahy o veřejném právu

Kód: 7502014

Úplný název:

Úvahy o veřejném právu (Kolman Petr):

Autor a popis:

Kolman Petr, Leges, 144 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
222 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace je dílem převážně právně-teoretickým, ovšem se značnou ambicí být i praktickým rádcem osobám, které se potýkají s některým úskalím vyplývajícím ze současného veřejného práva.

Kniha se věnuje zejména problematice správního práva procesního (vybraným problémům správního řízení), právu na informace ve vztahu k veřejné správě, správnímu právu trestnímu a též otázkám plynoucím z oblasti zadávání veřejných zakázek. V publikaci je mj. řešena i problematika související s rozkladovými komisemi – autor zde uplatňuje své zkušenosti jako člen rozkladové komise ČNB a rozkladové komise ÚOHS (pro veřejné zakázky).

Autor v některých kapitolách opouští hájemství správního práva a snaží se analyzovat či alespoň poukazovat na problémy z dalších oblastí veřejného práva, především práva ústavního. Činí tak při vědomí provázanosti právních disciplín. Upozorňuje např. na tematiku chybné hypotézy možnosti opakování mandátu ústavního soudce, na nemožnost členství cizinců v českých politických stranách, na otázku nutné obrany, či na problematiku (ne)možnosti zadržení pachatele přestupku.

Kniha je určena především právníkům působícím ve veřejné správě, advokátům, soudcům, ale i specialistům na problematiku veřejných zakázek. Publikace je také vhodným studijním materiálem pro studenty a studentky právnických fakult.
 
Úvahy o veřejném právu
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Úvahy o veřejném právu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Úvahy o veřejném právu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Úvahy o veřejném právu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Úvahy o veřejném právu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Úvahy o veřejném právu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy