Uvnitř - Vně

Kód: 2700708

Úplný název:

Uvnitř - Vně (Šimotová Adriena): malá sdělení

Autor a popis:

Šimotová Adriena, Nadační fond Adrieny Šimotové a Jiřího Johna, 43 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
199 Kč (260 Kč)
  / ks  
koupit
 

Adriena Šimotová (6. srpna 1926 – 19. května 2014) patřila k nejrespektovanějším osobnostem českého výtvarného umění druhé poloviny dvacátého století a počátku století jedenadvacátého, získala řadu mezinárodních ocenění, její díla jsou zastoupena ve významných domácích i zahraničních sbírkách.
V knize Uvnitř-vně (malá sdělení), vydané v prvním vydání v roce 1994 v nakladatelství Trigon, autorka poprvé publikovala svoji literární tvorbu prostřednictvím výboru sestaveného z krátkých úvah či jejich fragmentů, příležitostných poznámek, deníkových záznamů, vzpomínek, postřehů z cest ad..
Kniha zprostředkovává pozoruhodnou zkušenost s autorčiným myšlením, s jeho tematickou orientací, a může jedinečným způsobem přispět k obohacení a rozvinutí minulých či budoucích setkání s autorčinou výtvarnou tvorbou.
Výbor zahrnuje texty z let 1976 až 1993; je doprovázen reprodukcemi drobných figurativních kreseb a skic z té doby i několika kresbami (s perforací) věnovanými poezii Vladimíra Holana.
První vydání knihy Uvnitř-vně (malá sdělení) typograficky upravoval Vladislav Zadrobílek, jeho úprava je ve druhém vydání zachována.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Uvnitř - Vně do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Uvnitř - Vně.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Uvnitř - Vně (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Uvnitř - Vně bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Uvnitř - Vně doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Uvnitř - Vně