Úvod do právní úpravy ochrany přírody a péče o biologickou rozmanitost

Kód: 7201609

Úplný název:

Úvod do právní úpravy ochrany přírody a péče o biologickou rozmanitost (Stejskal Vojtěch):

Autor a popis:

Stejskal Vojtěch, LINDE, 592 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
576 Kč (686 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace přináší uceleně zpracovanou problematiku ochrany přírody a biodiverzity. Přibližuje soudobé přístupy k ochraně přírody a k péči o biologickou rozmanitost a jejich řešení pomocí práva, a to jak práva mezinárodního (závazného i nezávazného typu), tak evropského komunitárního i českého národního práva. V rámci těchto tří částí knihy se publikace aktuálně věnuje zejména zákonu č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, vytváření a zajištění ochrany a péče o soustavu chráněných území evropského významu Natura 2000, realizace Úmluvy o biodiverzitě a dalších mezinárodních úmluv. Součástí jsou dále kapitoly věnované institucionálnímu uspořádání ochrany přírody a péče o biologickou rozmanitost či kapitoly týkající se odpovědnosti a prosazování práva. V rámci části věnované komunitárnímu právu je zařazena kapitola týkající se judikatury Evropského soudního dvora v oblasti ochrany přírody. Tato ojedinělá publikace je určena studentům i jejich učitelům, odborníkům pracujícím ve veřejné správě i soukromé sféře a nejširší veřejnosti zajímající se o otázky životního prostředí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Úvod do právní úpravy ochrany přírody a péče o biologickou rozmanitost do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Úvod do právní úpravy ochrany přírody a péče o biologickou rozmanitost.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Úvod do právní úpravy ochrany přírody a péče o biologickou rozmanitost (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Úvod do právní úpravy ochrany přírody a péče o biologickou rozmanitost bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Úvod do právní úpravy ochrany přírody a péče o biologickou rozmanitost doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ekonomika

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Ekonomika / Úvod do právní úpravy ochrany přírody a péče o biologickou rozmanitost