V dome niekto je

Kód: 8944529

Úplný název:

V dome niekto je (Petruševská Ľudmila):

Autor a popis:

Artforum, 218 stran, jazyk - slovenština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
145 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Strhujúce, šokantné, občas až hororovo mrazivé poviedky zo života. Súčasné Rusko plné vykoľajených osudov. Petruševská píše ako keď bičom plieska. Surovo, kruto a pravdivo, no nikdy nie odľudštene. Bdie nad svojimi postavami často ako posledné empatické oko. Je to sen skutočnosti, či skutočnosť sna? Pôsobivosť jej textov je omračujúca. V duchu pravej ruskej klasiky, ktorá pozerá až kamsi na dno duše.
Kniha súčasnej ruskej spisovateľky Ľudmily Petruševskej V dome niekto je je výberom poviedok z rôznych období jej tvorby, ktoré predstavujú dve skupiny textov. Ústrednou témou prvej skupiny je tragický osud ruskej ženy zobrazený nezúčastneným pozorovateľom z pozície krutého realizmu a šokujúci svojou nekompromisnou presnosťou odhaľovania tmavých zákutí ľudskej duše a spoločenského bytia.
Druhú skupinu predstavujú prevažne krátke poviedky mystického charakteru o záhadných, tajuplných javoch nášho života, keď možné a nemožné, zjavné a tušené, realita a sen sa natoľko tesne prelínajú, až sa zdá, že je to neoddeliteľná súčasť žitého života. Pôsobivosť jej textov umocňuje uplatnenie princípu autentického zápisu živej reči.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit V dome niekto je do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s V dome niekto je.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení V dome niekto je (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na V dome niekto je bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S V dome niekto je doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé