V erbu Progres

Kód: 7462540

Úplný název:

V erbu Progres (Gratias Petr, Váně Pavel):

Autor a popis:

Gratias Petr, Váně Pavel, JOTA, 258 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
285 Kč (398 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

 

Brněnská rocková skupina The Progress Organization, respektive Progres 2 prošla mnoha barvitými fázemi vývoje a etablovala se jako významný hudební útvar, který zásadním způsobem dotvářel česko-moravsko-slovenskou kulturní scénu.

Při příležitosti 45 let existence skupiny se rozhodli brněnský hudební publicista Petr Gratias a kapelník skupiny Pavel Váně zachytit její dlouhou historii s řadou různých peripetií na stránkách knihy. V erbu Progres se tak stává kronikou rockové skupiny, jež vznikla nedlouho po srpnu 1968, překonala úskalí normalizace, dobu perestrojky i krátké utlumení činnosti, aby se opět vrátila na hudební scénu současnosti jako skutečná rocková legenda. A to nejen díky svému dlouhému působení a uměleckým kvalitám, ale i zásluhou „první české rockové opery“ Dialog s vesmírem, jíž se trvale zapsala do naší hudební historie.

Kniha je pojata jako rozhovory autorů se zásadními členy kapely a zároveň i studie, která souběžně sleduje hudební události u nás a v zahraničí v dané době. V deseti kapitolách mapuje stylové proměny skupiny i jednotlivá alba, součástí textu je bohatá fotografická příloha. Pochopitelně nechybí úplný přehled všech personálních sestav zúčastněných hudebníků, čtenářsky zajímavá pak jistě bude kapitola Řekli o Progres.
 

 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit V erbu Progres do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s V erbu Progres.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení V erbu Progres (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na V erbu Progres bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S V erbu Progres doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé