V hlavní roli Gustáv Husák - Tragédie jednoho osudu + DVD

Kód: 8709024

Úplný název:

V hlavní roli Gustáv Husák - Tragédie jednoho osudu + DVD (Formáčková Marie): Tragédie jednoho osudu + DVD stejnojmenného televizního dokumentu

Autor a popis:

Formáčková Marie, BVD, 160 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
185 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
 

Skoro se nechce věřit, že o muži, který vládl této zemi z pozice nejvyššího stranického představitele a později i z pozice prezidenta republiky skoro dvecet let, nevyšla v České republice žádná monografie. Kniha vV hlavní roli Gustáv Husák vychází z neobyčejně zajímavého dvouhodinového televizního dokumentu autorů Roberta Sedláčka a Michala Kubala a není v pravém slova smyslu jen politicko-historickou reminiscencí Husákovy osobnosti, ale spíše psychologickým portrétem muže, který to zpočátku možná myslel dobře, ale nakonec se stal tragickou postavou normalizačního období.Cesta od mladého a vzdělaného slovenského intelektuála ke stranickému dogmatikovi, který zcela podléhal Moskvě i jejím pražským přisluhovačům, je někdy až nepochopitelná. v knize vzpomíná na Gustáva Husáka i jeho osobní život celá plejáda osobností politického i kulturního života, počínaje Štrougalem, přes Gorbačova až po jeho přátele ze slovenských uměleckých kruhů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit V hlavní roli Gustáv Husák - Tragédie jednoho osudu + DVD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s V hlavní roli Gustáv Husák - Tragédie jednoho osudu + DVD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení V hlavní roli Gustáv Husák - Tragédie jednoho osudu + DVD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na V hlavní roli Gustáv Husák - Tragédie jednoho osudu + DVD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S V hlavní roli Gustáv Husák - Tragédie jednoho osudu + DVD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / V hlavní roli Gustáv Husák - Tragédie jednoho osudu + DVD