V hradbách

Kód: 8678116

Úplný název:

V hradbách (Téver Felix):

Autor a popis:

Téver Felix, Agentura Pankrac, 256 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
100 Kč (145 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Spisovatelka Anna Lauermannová-Mikschová píšící pod pseudonymem Felix Téver (známá též svým literárním salonem na Jungmannově náměstí) ve svém literárním díle vycházela ze znalosti pražského prostředí, které však viděla trochu jinak, než bylo v české literatuře obvyklé. Nebyla to Praha drobných živnostníků a „malých lidí“, jak o nich psal její současník Ignát Herman, byla to Praha měšťanská, Praha rodin koketujících se životem šlechty, kde národní cítění bylo mnohdy překryto pocitem sounáležitosti s monarchií.

Román V Hradbách z roku 1924 plasticky vykresluje postavy sevřené „v hradbách“ konvencí, předsudků a vlastní omezenosti Prahy na sklonku 19. století. Jsou to snobští měšťané pošilhávající po šlechtě, důstojník, který bezohledně vysává svojí rodinu, matka, vychovaná v klášteře a posedlá potřebou znovu povznést svou rodinu do šlechtického stavu, který sňatkem s nešlechticem ztratila, ale též příslušníci zbohatlé nové buržoazie a rodící se vlastenecké inteligence.

Kronikářský styl jakým autorka líčí reálie všedního života těchto vrstev je v naší literatuře zcela ojedinělý, je protchnut romantizujícími zápletkami, které však neústí k jednoznačně šťastnému konci, ale vrcholí většinou reálným procitnutím a deziluzí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit V hradbách do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s V hradbách.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení V hradbách (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na V hradbách bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S V hradbách doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé