V pekle mezi ostnatými dráty - Zpověď muže, který přežil hrůzy čtyř koncentračních táborů

Kód: 7433172

Úplný název:

V pekle mezi ostnatými dráty - Zpověď muže, který přežil hrůzy čtyř koncentračních táborů (Steinberg Manny): Zpověď muže, který přežil hrůzy čtyř koncentračních táborů

Autor a popis:

Steinberg Manny, Víkend, 224 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
201 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.2.2018 dopoledne. 
 

Když do polské Radomi dorazí němečtí okupanti a začínají zavádět krutá opatření proti Židům, Manny Steinberg žije s otcem, dvěma mladšími bratry a nevlastní matkou v relativním dostatku, prožívá svou první lásku, poslouchá moderní hudbu, vyvádí obvyklé klukoviny a netuší, co jeho i všechny známé z ghetta čeká. Zlo přichází plíživě – uzavření ghetta, zákaz podnikání, žebrácké příděly jídla, přidělování k nuceným pracím, až pak jednoho dne nacisté naženou všechny obyvatele do transportů a uvrhnou je do pekla koncentračních táborů.
Nejcitlivější roky Manny prožívá v koncentračních táborech. Snaží se přizpůsobit nelidským podmínkám a soustředit se na přežití, přesto mu však uprostřed všech hrůz v hlavě neustále zní palčivá otázka „Jak tohle může svět dovolit?“ Mannyho zoufalý, na dřeň obnažený zápas o holý život trvá mučivě dlouhé roky. Mnohokrát se už směřuje s nevyhnutelnou smrtí a mnohokrát se mu podaří se znovu zvednout a jít dál.
Příběh Mannyho utrpení, jak si na něj po letech vzpomíná už jako stárnoucí americký občan pronásledovaný běsy minulosti, však není jen depresivním líčením lidské krutosti, ale i dojemným svědectvím o síle lásky a naděje.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit V pekle mezi ostnatými dráty - Zpověď muže, který přežil hrůzy čtyř koncentračních táborů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s V pekle mezi ostnatými dráty - Zpověď muže, který přežil hrůzy čtyř koncentračních táborů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení V pekle mezi ostnatými dráty - Zpověď muže, který přežil hrůzy čtyř koncentračních táborů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na V pekle mezi ostnatými dráty - Zpověď muže, který přežil hrůzy čtyř koncentračních táborů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S V pekle mezi ostnatými dráty - Zpověď muže, který přežil hrůzy čtyř koncentračních táborů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Literární biografie / V pekle mezi ostnatými dráty - Zpověď muže, který přežil hrůzy čtyř koncentračních táborů