Václav IV. - Tajná kronika velké doby malého krále

Kód: 7546034

Úplný název:

Václav IV. - Tajná kronika velké doby malého krále (Prokop Josef Bernard):

Autor a popis:

Prokop Josef Bernard, Fortuna Libri, 368 stran, jazyk - CZ, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
239 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Jablko nepadá daleko od stromu, říká se odpradávna. Ale bylo tomu tak u synů našeho největšího panovníka, Karla IV.? Například u nejstaršího císařova syna Václava IV.? Šel alespoň trochu ve stopách svého otce silného, schopného vládce? Anebo byl slabým panovníkem, zmítaným událostmi, kterým nedokázal čelit? Měl alespoň nějaké zásluhy o rozkvět Českého království, či ho pouze vedl do propasti zmatků a zmaru?
Málokterý český panovník bývá hodnocený tak rozporuplně. Ví se o něm, že rád utíkal před povinnostmi na své hrady a raději lovil, či popíjel, než aby vládnul. Jak on sám asi vnímal svou vládu, svou osobu? Porovnával někdy své kroky s činy císaře Karla – a jestli ano, dokázal se poučit z chyb? Dnes víme, že řád, zákon, pevná ruka panovníkova, to vše nadlouho zmizelo s posledními okamžiky císařovými. Jistě, nějakou dobu ještě království žilo ze setrvačnosti, avšak zanedlouho počalo celé království, a samozřejmě i říše římská, pociťovat nedostatek pevné vlády, pevné ruky. Chtěl a mohl tomu Václav zabránit? Kdo mu kladl překážky do cesty? Jeho neschopnost, anebo protivníci?
O tom všem se dočtete ve čtvrté části „Lucemburské pentalogie“, věnované právě nejstaršímu synovi Karla IV. a Anny Svídnické, Václavovi. Pentalogii završí v září 2016 román o neméně slavném druhém synovi Karla IV. Zikmundovi.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Václav IV. - Tajná kronika velké doby malého krále do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Václav IV. - Tajná kronika velké doby malého krále.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Václav IV. - Tajná kronika velké doby malého krále (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Václav IV. - Tajná kronika velké doby malého krále bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Václav IV. - Tajná kronika velké doby malého krále doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Václav IV. - Tajná kronika velké doby malého krále