Válečnice

Kód: 7321546

Úplný název:

Válečnice (kol.):

Autor a popis:

Cross Robin, Miles Rosalind, Fortuna Libri, 320 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
672 Kč (840 Kč)
  / ks  
koupit
 

Podle odvěké tradice je úlohou ženy pečovat o rodinný krb. Některým to však bylo málo - a tak se vydaly cestou, která je trnitá i pro muže. Vydaly se na válečnou stezku, aby chránily své rodiny nebo následovaly manžely, aby vybojovaly nová území pro své říše, aby obhajovaly myšlenky, jimž věří ... Nebo se na této cestě ocitly čirou náhodou. Ať už tomu bylo jakkoli, v boji projevovaly stejné hrdinství a odhodlanost, jako muži.

Válečnice či bojovnice najdeme v dějinách každé země. Některé bojovaly v mužském šatě, jiné velely armádám jako královny. Dvacáté století a dvě světové války - a bohužel mnoho dalších - daly některým ženám oficiální vojenské hodnosti , jiné ženy se zapojily v partyzánských hnutích. Plánované vydání: říjen 2011


Mezi první a poslední hrdinkou této knihy zeje časová propast několika tisíciletí. Nespoutané Amazonky byly údajně první, kdo v bitvě použil koně... a majorka Tammy Duckworthová si vysloužila ostruhy a vyznamenání ve válce proti Iráku. Mezi nimi najdete dlouhou řadu hrdinných žen ze všech historických etap i kontinentů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Válečnice do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Válečnice.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Válečnice (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Válečnice bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Válečnice doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie válek