Vampyrismus a magia posthuma - Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy

Kód: 7425177

Úplný název:

Vampyrismus a magia posthuma - Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy (Maiello Giuseppe): Vampyrismus v kulturních dejinách Evropy

Autor a popis:

Maiello Giuseppe, Epocha, 264 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
192 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Vampýr, upír či vlkodlak je bájná bytost, jež se živí krví, povětšině lidskou. Zmínky o něm se objevují v literárních textech již od starověku, jejich frekvence stoupá v období středověku a je spojována převážně se slovanskou mytologií a folklorem, nicméně fenomén vampyrismu se vyskytuje i v jiných a nejen evropských kulturách. Od 17. století se jím začínají zabývat úřední činitelé a badatelé a mezi nimi má výjimečné postavení olomoucký právník Karl Ferdinand Schertz, jenž v roce 1704 uveřejnil spisek nazvaný Magia posthuma. Po něm a zejména pak od 19. století se vampyrismus stal tématem řady vědeckých výzkumů a studií, k nimž se řadí i publikace Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy od kulturního antropologa G. Maiella. Ta již při svém prvním vydání v roce 2005 vyvolala značný zájem veřejnosti, byla rozebrána a nyní vychází v novém doplněném vydání, nadto obohacena o český překlad Schertzovy Magie, dlouho považované za ztracenou. G. Maiello popisuje vampyrismus v historickém kontextu, opírá se nejen o doklady lidové slovesnosti a literární citace, ale i o četná autentická svědectví a ověřené zprávy včetně archeologických nálezů, analyzuje je a interkulturálně porovnává. V rámci svého výkladu se věnuje i příbuzným fenoménům čarodějnictví a šamanismu a kriticky se vyrovnává s poznatky a argumenty minulých i soudobých badatelů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vampyrismus a magia posthuma - Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vampyrismus a magia posthuma - Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vampyrismus a magia posthuma - Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vampyrismus a magia posthuma - Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vampyrismus a magia posthuma - Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Vampyrismus a magia posthuma - Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy