Vaše Dana Medřická

Kód: 8557056

Úplný název:

Vaše Dana Medřická (Spisarová Bohumila, Vydra Václav):

Autor a popis:

Spisarová Bohumila, Vydra Václav, Kvarta, 244 stran, jazyk - čeština, 2003

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
158 Kč (229 Kč)
  / ks  
koupit
 

Dana Medřická vytvořila na jevištích, ve filmech, v rozhlasu a televizi na sta dramatických postav. V trvalé paměti obecenstva zůstala především její divadelní a filmová Slávka Hlubinová, Líza z Obchodníka s deštěm, Erži Orbánová z Kočičí hry a titulní postava ze hry Romeo a Julie na konci listopadu. Role, do nichž vložila kus vlastního života a mimořádný prožitek, který divák vycítil. Vznikla vzácná "zpětná vazba", dojem, že herečka oslovuje právě jeho a on má potřebu jí za to poděkovat, svěřit se se svými starostmi, zkrátka reagovat. Svědčí o tom desítky soukromých dopisů, jež Dana Medřická od neznámých lidí dostávala a bylo-li vhodné, i na ně odpovídala.
Je zvláštní, že teprve nyní, poprvé, vychází tato kniha - vzpomínka. Otevírá ji vlastní vyprávění umělkyně, přibližující její dětství, dospívání a počáteční angažmá v Brně, Plzni, pak v pražské Uranii. Psala je jako úvodní kapitoly své chystané knihy, již však nestihla dokončit - zůstala torzem.
Svazek uzavírá rovněž svědectví osobní - jejího syna Václava Vydry nejml., třetího pokračovatele tradice slavného hereckého rodu. Mezi nimi jsou kapitoly sestavené divadelní kritičkou Bohumilou Spisarovou z rozličných dokumentů, kritik, deníků. Plasticky z nich vystupuje osobnost Dany Medřické, herečky, která skutečně byla "naše".
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vaše Dana Medřická do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vaše Dana Medřická.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vaše Dana Medřická (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vaše Dana Medřická bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vaše Dana Medřická doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Vaše Dana Medřická