Ve službách společné věci - Im Dienst der gemeinsamen Sache

Kód: 7108226

Úplný název:

Ve službách společné věci - Im Dienst der gemeinsamen Sache (Scheur Wolfgang): Wolfgang Scheur a Praha 1981-1989

Autor a popis:

Scheur Wolfgang, Atlantis, 333 stran, jazyk - čeština, 2001

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
191 Kč (252 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

V letech 1981–1986 pracoval na velvyslanectví Spolkové republiky Německo ve funkci kulturního referenta Wolfgang Scheur. Jako někdejší aktivní účastník protinacistického odboje hluboce sympatizoval s československými disidenty na poli kultury a ze svého diplomatického postavení jim pomáhal udržovat oboustranné styky s emigrací a s dalšími zahraničními demokratickými podporovateli. Byl za to v roce 1995 vyznamenán Řádem T. G. Masaryka. K Scheurovým osmdesátinám nyní ve společné redakci Atlantisu a Československého dokumentačního střediska, o. p. s., vychází dvojjazyčný česko-německý sborník připomínající jubilantovy nevšední zásluhy. Obsahuje jeho zápisky z let strávených v Praze, pozdravné texty přátel–spisovatelů a studii Viléma Prečana provázenou ukázkami z korespondence, které osvětlují jedno z nejtěžších období moderní české kultury a zároveň důležitou kapitolu z nově počínajících dějin česko-německých vztahů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ve službách společné věci - Im Dienst der gemeinsamen Sache do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ve službách společné věci - Im Dienst der gemeinsamen Sache.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ve službách společné věci - Im Dienst der gemeinsamen Sache (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ve službách společné věci - Im Dienst der gemeinsamen Sache bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ve službách společné věci - Im Dienst der gemeinsamen Sache doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Ve službách společné věci - Im Dienst der gemeinsamen Sache