Ve stínu králů

Kód: 7303370

Úplný název:

Ve stínu králů (Oden Scott):

Autor a popis:

Oden Scott, Domino, 489 stran, jazyk - CZ, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
229 Kč (286 Kč)
  / ks  
koupit
 

Historie často zachází se svými hrdiny macešsky. Zatímco jedny věnčí nehynoucí slávou, jiné nelítostně vydává napospas zapomnění. Nový román Scotta Odena vzdává hold muži, o němž učebnice dějepisu mlčí, přestože patřil k nejschopnějším vojevůdcům své doby.
Memnón Rhodský, současník Aristotela a Démosthena, vynikal podle antických kronikářů výjimečnou odvahou a nedostižnými strategickými schopnostmi. Vzešel z prostých poměrů, avšak rychle získal pověst spolehlivého vojáka, později také předvídavého generála a velkorysého státníka. V bouřlivých dobách zrození helénismu se před jeho rozkazy skláněla polovina tehdy známého světa. Řečtí krajané ho považovali za zrádce, nepřátelé za pouhého žoldáka, avšak v očích perského krále Dáreia III. se stal jediným člověkem, jenž dokáže ubránit říši před rozpínavostí barbarských Makedonců.
Memnónův životní příběh se před námi odvíjí prostřednictvím zpovědi tajemné Peršanky, která se na smrtelném loži rozhodla podělit o blednoucí vzpomínky. S odzbrojující upřímností popisuje válečníkův osud, všechna jeho vítězství, prohry, lásky a trápení, i jeho nezlomnou povahu, která jej přiměla čelit ctižádostivému vojevůdci Alexandrovi, později zvanému Veliký.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ve stínu králů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ve stínu králů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ve stínu králů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ve stínu králů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ve stínu králů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historické romány