Věda nepadá daleko od stromu - Příběhy význačných českých vědců a jejich rodů

Kód: 2002418

Úplný název:

Věda nepadá daleko od stromu - Příběhy význačných českých vědců a jejich rodů (Bobůrková Eva): Príbehy význacných ceských vedcu a jejich rodu

Autor a popis:

Bobůrková Eva, Academia, 252 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
241 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Příběhy význačných českých vědců a jejich rodů: Brandlovi, Burešovi, Fulkovi, Haškovi, Heyrovští, Holí, Jungwirthovi, Neužilovi, Pačesovi, Raškovi, Seemanovi, Scheirichovi, Vykličtí, Wichterlovi.

Těžko najít v ČR někoho, kdo by neobdivoval slavného vědce a vynálezce Otto Wichterleho. Všichni znají i jediného českého vědeckého nositele Nobelovy ceny, Jaroslava Heyrovského, objevitele polarografie. Do trojice nejznámějších českých badatelů patří bezesporu chemik Antonín Holý, z jehož výzkumu vzešly léky proti AIDS a jiným virovým onemocněním. Co vlastně dělají děti těchto vynikajících vědců? A co potomci dalších úspěšných českých výzkumníků? Zdědili „vědecké geny“ po svých slavných rodičích? A jaké vlastnosti a sklony mezi tyto „vědecké geny“ patří? Je to inteligence, schopnost soustředění, silná vůle, nebo jiné myšlení a vidění světa? Zvědavost? Nasměrovaly je na dráhu vědce zděděné vlohy, nebo spíš příklad rodičů, vzor? Autorky v knize hledají odpovědi na výše položené otázky.

Příběhy význačných českých vědců a jejich rodů: Brandlovi, Burešovi, Fulkovi, Haškovi, Heyrovští, Holí, Jungwirthovi, Neužilovi, Pačesovi, Raškovi, Seemanovi, Scheirichovi, Vykličtí, Wichterlovi.


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Věda nepadá daleko od stromu - Příběhy význačných českých vědců a jejich rodů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Věda nepadá daleko od stromu - Příběhy význačných českých vědců a jejich rodů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Věda nepadá daleko od stromu - Příběhy význačných českých vědců a jejich rodů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Věda nepadá daleko od stromu - Příběhy význačných českých vědců a jejich rodů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Věda nepadá daleko od stromu - Příběhy význačných českých vědců a jejich rodů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Věda nepadá daleko od stromu - Příběhy význačných českých vědců a jejich rodů