Vědomí a jeho teorie

Kód: 7465138

Úplný název:

Vědomí a jeho teorie (Marvan Tomáš, Polák Michal):

Autor a popis:

Marvan Tomáš, Pavel Mervart, 164 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
134 Kč (185 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Vědomí a jeho teorie je první česká kniha, která mapuje aktuální stav filosofického a vědeckého výzkumu vědomí. Kniha představuje vznik zájmu o vědomí v novověké filosofii a vědě, probírá hlavní filosofické teorie vědomí a ukazuje, co nám k vědomí říká současná neurověda, jež se zaměřuje na hledání neurální báze vědomí.

Jaké lze rozlišit druhy vědomí? Jaký je rozdíl mezi vědomým a nevědomým vnímáním? Jaká je evoluční funkce vědomí? Jak souvisí vědomí a pozornost a jaké mozkové struktury se podílejí na vzniku vědomých stavů?
Tyto otázky jsou v publikaci probírány z hlediska v České republice stále nepříliš rozšířené naturalizované filosofie, která se při řešení filosofických otázek opírá o vědecké metody a poznatky. Autoři čtenáře provázejí po interdisciplinárním výzkumu vědomí, který zahrnuje rozmanité obory, od filosofie, přes kognitivní psychologii a neurobiologii až k chemii a fyzice. Poukazují zároveň na filosofický rozměr nynějších debat o vědomí, odhalují jejich klíčové filosofické předpoklady a naznačují jejich možná řešení. Jedním z cílů knihy je též projasnit ústřední pojmy teorie vědomí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vědomí a jeho teorie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vědomí a jeho teorie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vědomí a jeho teorie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vědomí a jeho teorie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vědomí a jeho teorie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Filozofie