Vědomí bez redukce - Antologie esejů ze současné filosofie mysli

Kód: 8763461

Úplný název:

Vědomí bez redukce - Antologie esejů ze současné filosofie mysli (Hill James, Mihálik Jakub): Antologie eseju ze soucasné filosofie mysli

Autor a popis:

Hill James, Mihálik Jakub, Smršť, 240 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
138 Kč (200 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Novinka nakladatelství SMRŠŤ předkládá šest esejů z oblasti současné filosofie mysli, z nichž každý se pokouší nalézt v přírodě místo pro vědomí, aniž by ho redukoval na čistě hmotné stavy. Všechny eseje byly zveřejněny během posledních tří dekád, během nichž se nereduktivní přístupy k vědomí staly ve filosofii mysli významným hlasem. To neznamená, že by tyto přístupy představovaly homogenní filosofické stanovisko. Zde představení oponenti redukce vědomí netvoří nic jako „školu“. Jde spíše o volnou koalici přístupů, které berou vážně subjektivní perspektivu a jsou skeptické vůči existujícím redukcionistickým návrhům. Je třeba zdůraznit, že všechny tyto přístupy chápou vědomí jako integrální součást přírody a neodvolávají se na mimo-přírodní či nadpřirozenou působnost. Proto se vyhýbají nejen fyzikalismu, ale i otevřeně teistickým nebo idealistickým řešením problému vztahu mysli a těla. Lze o nich proto říci, že se hlásí k rozšířenému pojetí přírody, které překračuje úzce materialistickou ontologii. Kniha přináší poprvé do češtiny přeložené eseje Thomase Nagela, Johna Searla, Colina McGinna, Galena Strawsona, Davida Chalmerse a Martiny Nida-Rümelin a úvod Jamese Hilla a Jakuba Mihálika.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Vědomí bez redukce - Antologie esejů ze současné filosofie mysli do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Vědomí bez redukce - Antologie esejů ze současné filosofie mysli.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Vědomí bez redukce - Antologie esejů ze současné filosofie mysli (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Vědomí bez redukce - Antologie esejů ze současné filosofie mysli bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Vědomí bez redukce - Antologie esejů ze současné filosofie mysli doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ezoterika

 
Knihkupectví / Duše a tělo / Ezoterika / Vědomí bez redukce - Antologie esejů ze současné filosofie mysli