Velestúr

Kód: 5514188

Úplný název:

Velestúr (Banáš Jozef):

Autor a popis:

Banáš Jozef, , 264 stran, jazyk - slovenština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
295 Kč (369 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Prečo si, dočerta, myslíš, že svet zmení ten, kto nevie zmeniť seba?

Jozef Banáš opäť prekvapil. Svojimi knihami provokuje, podpichuje, podnecuje. Ale Velestúr je čosi celkom iné, ako sme boli uňho zvyknutí.

Mimoriadne silný príbeh o tom, že skutočný zmysel života sa oplatí hľadať. Hrdina príbehu Muž žije naplno a stále si čosi dokazuje. Divokými jazdami autom, extrémnym thajským boxom, pouličnými bitkami či provokatívnym vystupovaním na verejnosti. Je známym spevákom a piesňami chce ľuďom otvárať oči, zlepšovať svet. Nechce, aby sme len poskakovali, ale aby sme vyskakovali - pokiaľ možno až k hviezdam.

Sám však uviazne v sebaklame, opakovanom ospravedlňovaní a povrchnosti. V rozhovoroch so záhadným Liečiteľom objavuje kúsky svojho ja, hľadá správnu cestu, no zakaždým sa potkne a padne ešte hlbšie. Vždy sa však zdvihne a symbolicky stúpa na bájny vrch Velestúr v Kremnických vrchoch. Tak ako tam kedysi pred stopäťdesiatimi rokmi hľadal kremnický archivár Križko tajomný runový nápis vykresaný do skaly. Nápis, v ktorom je ukrytá pravda, a ak ju človek odhalí, bude odmenený. Veľkou oporou Mužovi je jeho Žena, hoci nie vždy je k nej láskavý a férový. Napokon však zisťuje, že zmyslom života je žiť pre iných. Pretože šťastní sme len vtedy, keď dávame. Keď porazíme vlastné ego.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Velestúr do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Velestúr.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Velestúr (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Velestúr bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Velestúr doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světová současná literatura