Velká Británie a konference v Locarnu

Kód: 2610265

Úplný název:

Velká Británie a konference v Locarnu (Kodet Roman, Novotný Lukáš): Príspevek ke studiu kolektivní bezpecnosti ve 20.letech 20.století

Autor a popis:

Kodet Roman, Západočeská univerzita, 250 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
174 Kč (238 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Když v roce 1918 skončila první světová válka, toužila většina lidí po pocitu bezpečí a věřila, že se něco podobného už nebude opakovat. Otázkou však zůstávalo, jak kýženého pocitu bezpečí dosáhnout. Cílem monografie je analýza vnímání a přístupu Velké Británie k problému evropské kolektivní bezpečnosti a k pokusům o její vytvoření v první polovině dvacátých let 20. století. Autoři se nejprve zaměřili na reakce britské veřejnosti a politiků na vznik Společnosti národů a poté na britské vnímání problému kolektivní bezpečnosti v první polovině dvacátých let 20. století. Jádro monografie tvoří analýza cesty ke konferenci v Locarnu, nastoupené v lednu 1925, samotné konference v Locarnu (říjen 1925) nebo postojů britských dominií k locarnskému paktu.

Autoři se v monografii snaží odpovědět si na otázky, proč se Londýn odmítal v první polovině dvacátých let 20. století podílet na systému kolektivní bezpečnosti, zda Velká Británie musela přijít s alternativním návrhem řešení kolektivní bezpečnosti, jak se měnily či neměnily názory konzervativní vlády na kolektivní bezpečnost v průběhu sledovaného období nebo jaký byl vůbec význam Locarna pro atmosféru v meziválečné Evropě.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Velká Británie a konference v Locarnu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Velká Británie a konference v Locarnu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Velká Británie a konference v Locarnu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Velká Británie a konference v Locarnu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Velká Británie a konference v Locarnu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Velká Británie a konference v Locarnu