Velká kniha gemmoterapie

Kód: 7336382

Úplný název:

Velká kniha gemmoterapie (Andrianne Philippe):

Autor a popis:

Andrianne Philippe, Fontána, 262 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
256 Kč (348 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Gemmoterapie známá též jako „medicína pupenů“ představuje část bylinářské praxe, která doposud nebyla příliš zakotvena v povědomí veřejnosti především proto, že je ve světě velký nedostatek publikací na toto téma.
Přitom léčivé účinky pupenů jsou známy již v nejstarších lékopisech, přičemž není bez zajímavosti, že latinské gemma znamená pupen a zároveň také drahokam. Tato skrytá příbuznost pupenu s oblastí nerostů neunikla zakladateli tohoto oboru, francouzskému lékaři P. Henrimu, který v pupenu spatřoval jistou nerostonou strukturu bez zjevného života, která se vyvíjí v zimě, tedy v době, kdy je strom jakoby mrtvý. V pupenech je však skryta veškerá síly budoucí rostliny. Jejich lůžka, z nichž pokaždé na jaře vyraší nové listy, nikdy neumírají, a produkují zárodečné buňky, z jichž jedna jediná stačí k tomu, aby vznikla celá rostlina. V pupenech je obsaženo obrovské množství nukleových kyselin, minerálů, vitamínů, hormonů, enzymů a životodárné mízy, které mobilizují potenciální biologickou energii rostliny.
Podobné účinky mohou mít pupeny i na člověka.
Gemmoterapeutický extrakt představuje skutečný koncentrát informací - obsahuje v sobě všechny léčivé vlastnosti stromu. Například macerát z pupenů lípy tak v sobě nese jak sedativní vlastnosti související s květy, tak i pročišťující a močopudné účinky lýkové části.
Z gemmoterapie se začíná vyvíjet vlivná součást alternativní léčby; tato kniha vám poskytne nejen zasvěcený úvod do jejích principů, ale především ověřené způsoby použití a přehled účinků dnes dostupných preparátů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Velká kniha gemmoterapie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Velká kniha gemmoterapie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Velká kniha gemmoterapie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Velká kniha gemmoterapie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Velká kniha gemmoterapie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Velká kniha gemmoterapie